Reklama

Informacje o Detroit

​David Cage wyjawił kilka szczegółów dotyczących nowej produkcji Quantic Dream.

O Detroit dowiedzieliśmy się podczas tegorocznej edycji Paris Games Week. Wiadomo, że główną bohaterką będzie android o imieniu Kara, a rozgrywka zostanie zbudowana na zasadach, jakie mogliśmy zaobserwować przy okazji Heavy Rain, czy Beyond.

Reżyser tytułu wyjaśnił, dlaczego miejscem akcji będzie miasto Detroit: "Detroit jest prawdziwie fascynującym miejscem. Świetnym nie tylko dla przemysłu, ale również dla kreatywnych ludzi i wszelkiego rodzaju artystów. Pomyśleliśmy, że jeśli pewnego dnia androidy miałyby wejść do naszego życia, to powinno to nastąpić w tym mieście".

Reklama

David Cage zaznacza także, że choć gra porusza wątki charakterystyczne dla science-fiction, to w istocie nie będzie w pełni reprezentantem tego gatunku: "Nie chcieliśmy robić sci-fi. Nie tworzyliśmy technologii niewykorzystywanej we współczesnych laboratoriach. Chcieliśmy, aby świat wyglądał dla gracza znajomo, żeby czuł coś w stylu "O, znam to miejsce. To miejsce jest prawdziwe.", jednocześnie odkrywając niespodzianki czające się za każdym rogiem".

Przed Quantic Dream stoi nie lada wyzwanie. Studio wielokrotnie udowodniło, że potrafi tworzyć ambitne i poważne historie, które mają zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Na tę chwilę, nie wiadomo kiedy gra trafi do sprzedaży.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy