Immunatio to nowa gra na… Pegasusa

​Wszyscy miłośnicy walki z koronawirusem oraz konsol Pegasus mogą w końcu odetchnąć z ulgą - przygotowano tytuł właśnie dla nich. Pewnym problemem może być fakt, że ten wyprodukowano w zaledwie... jednym egzemplarzu. Pieniądze z zakupu trafią na konto Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak wynika z opisu, w Immunatio wcielamy się rolę dzielnego leukocyta, by stawić czoło hordom koronawirusów (w tym także ostatniej zajadliwej formie odkrytej w grudniu, co świadczy o tym, jak aktualna jest ta pozycja). Cena na obecną chwilę wynosi 520 zł, ale zakładamy, że jeszcze wzrośnie.

Do wykonania czeka pięć typów zadań, na 32 poziomach. Będziemy musieli wykazać się zręcznością i refleksem, odbijając między innymi wirusy atakujące płuca. Nasz leukocyt będzie rozwijał się wraz z upływem czasu, ulepszając 3 atrybuty, wpływające na jego szybkość, szczęście i zaciekłość w walce.

Reklama

Jak na klasyczne produkcje tego typu przystało, za pomocą specjalnych haseł będziemy mogli wrócić do misji, które już wykonaliśmy. Są też dwa 8-bitowe utwory muzyczne, przygotowane specjalnie dla gry. Jest także gustowny, żółty kartridż, przygotowany przez niejakiego "Pana Krzysztofa".

W skład zestawu wchodzi również karta SD o pojemności 4 GB i specjalny czytnik, więc na kartridż można wrzucić dowolne inne romy. Grupa spotkała się na forum dyskusyjnym nesdev, a nauka polegała głównie na poznaniu Assemblera.

Pegasus to 8-bitowa konsola gier wideo, będąca klonem japońskiej konsoli Famicom. Sprzęt był popularny zwłaszcza w latach 90. Dość powiedzieć, że w samym 1992 roku przyniósł importującemu je przedsiębiorstwu zysk na poziomie 30 miliardów złotych - oczywiście przed denominacją złotówki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pegasus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy