Ikona Call of Duty rzuci nowe światło na modę w ramach nowej współpracy

Dziś światy gier i mody ponownie się ze sobą zderzą. Twórcy serii gier wideo Call of Duty ujawnili współpracę ze znaną kostiumografką, Courtney Wheeler.

Od jakiegoś czasu na Instagramie, Reddicie i platformie X pojawiają się kolejne próby odtworzenia charakterystycznego stylu kultowej postaci z serii Call of Duty, Kapitana Johna Price’a. Sam kapelusz Kapitana Price'a był wspomniany na Reddicie aż 2064 razy! Powstają też całe wątki poświęcone znalezieniu prawdziwych wersji jego kapelusza, butów i kurtki.

Ponieważ styl inspirowany Price’em przyciąga coraz więcej uwagi graczy, w ramach najnowszej kampanii poproszono Wheeler o pomoc w odtworzeniu jego charakterystycznego, wojskowego, utylitarnego wyglądu poprzez zaprojektowanie odzieży męskiej, którą następnie ożywiono podczas specjalnej sesji zdjęciowej.

Reklama

Kapitan Price, główny bohater serii Call of Duty od ponad 20 lat, stał się postacią kultową wśród społeczności graczy. Jest elitarnym członkiem armii brytyjskiej, weteranem operacji wojskowych w niemal każdym narażonym na konflikty zakątku świata, wyróżniającym się wybitnymi aktami waleczności i odwagą, któremu niesamowity instynkt i niepohamowana determinacja zapewniły rzesze fanów. Stroje Kapitana Price'a przyciągnęły uwagę graczy, którzy chętnie naśladują jego styl również poza ekranem, umacniając jego status wpływowej postaci także poza światem gier.

Wheeler, niezwykle kreatywna kostiumografka pracująca między innymi przy wielokrotnie nagradzanym serialu The Bear od FX, stworzyła obszerny przewodnik po stylu militarnym, zawierający kolekcję strojów dostępnych do kupienia, które składają hołd kultowemu Kapitanowi Price’owi. Czerpiąc z kluczowych trendów z wybiegów, takich jak styl utylitarny i gorpcore, Wheeler zaprojektowała nowoczesne stroje, które odzwierciedlają charakterystyczny szyk.

Opowiadając o swoim procesie twórczym związanym z ożywieniem stylu Kapitana Price'a, Courtney Wheeler skomentowała:

Wyglądaj jak Kapitan Price!

Charakterystyczny kapelusz typu boonie Kapitana Price'a stanowi unikalny dodatek w serii Modern Warfare i nadal zajmuje centralne miejsce w szytych na miarę zestawach. Wybór ubioru odzwierciedla jego osobowość, a dzięki różnorodności trwałych, elastycznych i wygodnych materiałów stworzonych z myślą o każdym środowisku, odgrywa również funkcjonalną rolę. Kolory inspirowane wojskiem, czyli zielenie, szarości i khaki, pozwalają wtopić się w każde otoczenie.

Oto kluczowe elementy, które należy uwzględnić, aby uzyskać taki wygląd:

Nakrycie głowy

  • Czapki i kapelusze typu boonie są dostępne w różnych stylach i wykonane z różnorodnych materiałów, które chronią Cię przed żywiołami. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić Ci ciepło przy jednoczesnym świetnym wyglądzie.

Tkaniny, które możesz zabrać ze sobą wszędzie

  • Tkaniny techniczne i tkaniny powlekane są przeznaczone na różne pory roku i środowiska. Oferują duży zakres ruchu i przewiewność, dzięki czemu możesz cieszyć się tym stylem także w podróży.

Diagonal i determinacja

  • Włącz do swojej garderoby grubą, wykonaną z diagonalu odzież, która zapewni nie tylko trwałość, ale oferuje także dodatkowe kieszenie dla wymagającego dżentelmena, który lubuje się w odzieży użytkowej.

Stąpaj mocno po ziemi

  • Funkcjonalne obuwie przeznaczone do pieszych wędrówek, sprawdzające się w boju, a nawet na budowie zapewniają stopom suchość i bezpieczeństwo podczas ruchu. Buty sportowe z doskonałą przyczepnością poprowadzą Cię na siłownię lub do dowolnego innego miejskiego środowiska, jednocześnie wyglądając świetnie.

Cztery stworzone stylizacje zostały uchwycone w czterech różnych sceneriach - w dżungli, w zimowym środowisku, w mieście i na pustyni - odzwierciedlają one niektóre z wielu lokalizacji, które gracze mogą eksplorować w Call of Duty: Modern Warfare III jako Kapitan Price. Kluczem do jego charakteru jest umiejętność przystosowania się nawet do najbardziej nieprzyjaznego środowiska. Inspiracja scenerią miejską pochodzi z niedawnej gry Modern Warfare III, w której Londyn jest jedną z kluczowych lokacji, podczas gdy Frozen Tundra prezentuje zimową atmosferę.

W ramach kampanii aktor Barry Sloane wkroczył do nowej garderoby bohatera MWIII, ucieleśniając surową osobowość postaci za pomocą modnej interpretacji estetyki Wheeler inspirowanej wojskiem, kładącej nacisk na użyteczność i wygodę.

Sloane, który od 2019 roku gra Kapitana Price’a w serii Modern Warfare, powiedział:

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy