Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

IKEA idzie w Animal Crossing? Ciekawy zabieg meblowego giganta

​Od wielu miesięcy przedsiębiorcy z różnych branż robią, co tylko mogą, żeby powiązać swoją markę z wielkim hitem Nintendo, oficjalnie albo nie.

Ostatnim przykładem jest IKEA, która również chciałaby się nieco ogrzać w blasku Animal Crossing: New Horizons, a że oferta giganta idealnie wpisuje się w temat symulatora życia, to pomysł po prostu musiał chwycić.

Reklama

IKEA Taiwan podzieliła się w facebookowym poście swoim katalogiem na 2021 rok, a także jego specjalną wersją w stylu gry popularnej Nintendo, w której wszystko wygląda jak wyjęte z wirtualnego świata - mamy nawet postaci i przedmioty z gry! Cały katalog możecie zobaczyć na oficjalnej stronie firmy.

Oczywiście są tu pewne ograniczenia wynikające z dostępnych w Animal Crossing: New Horizons opcji dekorowania wnętrz, ale nie da się ukryć, że ktoś zadał sobie wiele trudu i naprawdę dał czadu.

Szkoda tylko, że kupowanie mebli w samej grze nie jest takie łatwe jak wycieczka do IKEA czy buszowanie po jej sklepie internetowym, bo zdecydowanie częściej zdarza się tu sytuacja, że czegoś nie ma na stanie. A przynajmniej tak twierdzą osoby zafascynowane grą, które wyrażają swoją sympatię względem pomysłu w komentarzach pod postem na Facebooku.

Mówiąc krótko, z marketingowego punktu widzenia pomysł jest świetnym zagraniem, chociaż wykorzystywanie kolorowych postaci i sympatii do prostej odprężającej gry do nakłaniania klientów do zakupów może budzić wewnętrzny sprzeciw.

Niemniej, nie takie akcje już widzieliśmy, a co więcej oferta IKEA skierowana jest raczej do dorosłych osób, więc zakładamy, że są one w stanie podejmować racjonalne decyzje, nawet jeśli są fanami tytułu Nintendo.

Przypominamy też, że Animal Crossing to seria gier wideo określanych jako symulatory życia, która ma swój początek już w 2001 roku, a jej elementem charakterystycznym jest rzeczywisty upływ czasu. W grze wcielamy się w mieszkańców wioski, którzy opiekują się zwierzętami, wydobywają surowce i cieszą swoim nieskomplikowanym życiem.

Animal Crossing zawsze cieszyło się dużą popularności, ale wydane w tym roku na konsolę Nintendo Switch New Horizons wzniosło grę na zupełnie nowy poziom - produkcja szybko stała się pierwszą grą na konsole która osiągnęła wynik 5 milionów sprzedanych kopii w ciągu miesiąca od premiery.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Animal Crossing

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje