Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ian Livingstone, założyciel Eidosu, odchodzi ze Square Enix

Ze Square Enix odchodzi Ian Livingstone, jedna z legend branży, która przez wiele lat szefowała Eidosem, a potem była nadal ważną figurą w firmie twórców Final Fantasy.

Ian Livingstone to ważna postać growej branży, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. To on w 1975 roku współzakładał Games Workshop, firmę, która wydała na świat klasycznego Warhammera i Warhammera 40,000. W 1995 roku stworzył natomiast Eidos, którego był dyrektorem generalnym do 2002 roku, a potem prezesem.

Gdyby nie Livingstone, na rynku nie pojawiłaby się Lara Croft, nie moglibyśmy wykonywać zabójstw wraz z Agentem 47 w Hitmanie, kraść w Thiefie czy śledzić losów Kaina i Raziela w Legacy of Kain. Odpowiedzialny jest też za wiele innych przedsięwzięć - uruchomił m.in. program mający wykorzystać gry w brytyjskiej edukacji. Po przejęciu Eidosa przez Square Enix, Ian Livingstone pozostał ważną częścią firmy, zostając honorowym prezesem.

Teraz jednak odchodzi. Powód? Chce zająć się innymi przedsięwzięciami. Nie oznacza to, że opuszcza branżę gier. Pozostanie doradcą i będzie pomagał developerom produkcji mobilnych oraz społecznościowych.

Dowiedz się więcej na temat: Ian Livingstone | eidos | Square Enix

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje