Reklama

Hunt: Showdown opuszcza program Early Access na Steamie

​Nietypowa strzelanka Hunt: Showdown zakończyła trwający od lutego 2018 roku okres testów i rozwoju w programie Early Access na Steamie i jest już dostępna w pełnej wersji, wyceniona na całkiem imponujące 169 złotych. W tym roku powinny jeszcze ukazać się odsłony konsolowe.

W grze wcielimy się w łowcę, którego zadaniem jest polowanie na wszelkiej maści bestie. Na łowy wyruszymy z maksymalnie trzema towarzyszami, przy czym na mapie znajdą się cztery podobne zespoły. To oznacza, że zmierzymy się nie tylko z potworami, ale i innymi graczami.

Warto zaznaczyć, że projekt narodził się już w 2014 roku, gdy grę - noszącą wówczas nazwę Hunt: Horrors of the Gilded Age - przygotowywał amerykański oddział studia Crytek. Zespół składał się z developerów pochodzących z zamkniętego studia Vigil Games.

Reklama

Zaledwie jednak miesiąc po oficjalnej zapowiedzi produkcji pojawiły się problemy. W wyniku cięć budżetowych z ekipy odszedł - wspólnie ze swoimi kolegami - stojący na jej czele David L. Adams. Następnie założył Gunfire Games, które zdążyło już wyprodukować udane Darksiders 3.

Hunt: Showdown debiutowało na Steamie w dniu 22 lutego 2018 roku, oczywiście we wspomnianej wersji z Wczesnego Dostępu. Odsłona na Xbox One, wydane w ramach inicjatywy Xbox Game Preview, ukazała się dużo później, 29 maja obecnego roku. Zostaje więc jeszcze tylko PS4.

W grze dostępne są dwa tryby rozgrywki, toczące się zawsze na sporych rozmiarów mapach. Lokacje przygotowano dwie, po kilometr kwadratowy każda, z 16 unikatowymi lokacjami do zwiedzenia i czterema porami dnia. Jest też zestaw postaci do wyboru oraz unikatowe umiejętności specjalne.

Do tego olbrzymi arsenał uzbrojenia do zabrania na łowy, składający się z 57 elementów wyposażenia, 33 wariantów broni: 7 pistoletów, 7 karabinów, 4 strzelby, 2 kusze i 3 miecze. Jest też szereg dodatków, jak apteczki, miny, lampa, pistolet na flary i tak dalej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy