Reklama

HTC tanio gogli nie sprzeda

Zestaw do rozszerzonej rzeczywistości HTC Vive również nie będzie należał do najtańszych.

I żebyśmy się zrozumieli: drogie-drogie, tzn. droższe od Oculusa! Jak informowaliśmy na początku stycznia, cena Oculusa została wyznaczona na 599 dolarów (po doliczeniu podatków - ok. 2900 zł... a nie zapominajmy, że by działać, gogle wymagają bardzo mocnego sprzętu).

Równie niepokojące wieści nadeszły z obozu Sony, które (choć nie jest to potwierdzona informacja) zamierza oferować PlayStation VR za ok. 4500 złotych. Wygląda na to, że trzeci z tenorów wirtualnej rzeczywistości - HTC Vive - też nie sprzeda się tanio. Oficjalna cena urządzenia została wyznaczona na 799 dolarów, słowem - ponad trzy tysiące złotych polskich.

Reklama

Mimo zaporowej ceny, chętnych zapewne nie zabraknie. Jeśli dysponujecie bogatym wujkiem z Ameryki albo właśnie odziedziczyliście spadek po dalekim krewnym, który okazał się królem Nigerii - zamówienia przedpremierowe startują już za tydzień (licznik możecie obserwować na oficjalnej stronie).

Pierwsze egzemplarze sprzętu powinny dotrzeć do graczy na początku kwietnia. W zestawie z HTC Vive otrzymamy także dwa kontrolery, Lighthouse base stations (sensory do skanowania przestrzeni wokół) od Valve, słuchawki oraz gry Job Simulator: The 2050 Archives i Fantastic Contraption.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje