Reklama

Horizon Zero Dawn wygląda obłędnie w 8K z ray tracingiem

​Digital Dreams udostępnił film, na którym prezentowana jest gra Horizon Zero Dawn uruchomiona w 8K na ustawieniach graficznych Extreme.

By udźwignąć taką jakość grafiki, posłużono się topową kartą NVIDII RTX 3090, która przeznaczona jest do rozgrywki w 8K. Dodatkowo YouTuber użył Pascala "Marty McFly" Gilchera Reshade, aby dodać kilka postprocessowych efektów ray tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Tego typu rozwiązania postprocessowa w zakresie ray tracingu mogą poprawić globalne oświetlenie gry i efekty ambient occlusion. Reshade wykorzystuje tylko informacje o głębokości dostępne w przestrzeni ekranu, aby zapewnić efekty "śledzenia ścieżki". Co więcej, Reshade nie zna kierunku światła, co może prowadzić do "niedokładnego" odwzorowania śledzenia promieni.

Reklama

Nie jest to więc tak dobre rozwiązanie jak natywne wsparcie dla RT, ale mimo wszystko jest w stanie poprawić ogólną jakość obrazu. Co więcej, Digital Dreams wykorzystało mod kamery, aby lepiej zaprezentować grafikę gry.

Jak widać, ta nieco zmodyfikowana wersja Horizon Zero Dawn wygląda niesamowicie. Jednak chociaż gra wygląda lepiej niż jej podstawowa wersja, nie prezentuje się tak dobrze jak Horizon Forbidden West, czyli sequel hitu Guerrilla Games z 2017 roku. Jak na razie kontynuacja przygód Aloy zapowiedziana została tylko na konsole Sony, ale jest spora szansa, że w końcu trafi też na PC.

Mówiąc o filmach 8K, w sieci znajdziecie materiały z takich popularnych produkcji jak: Grand Theft Auto 5, Assassin's Creed Valhalla, Red Dead Redemption 2, Batman Arkham Knight, Battlefield 1, Metal Gear Solid 5 czy Wiedźmin 3 działające w tej rozdzielczości. Oczywiście, by w pełni docenić możliwości tej technologii, potrzebny jest wyświetlacz 8K, który na razie posiadają nieliczni. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje