Horizon Zero Dawn w wersji komputerowej sprzedaje się bardzo dobrze. Są pierwsze dane sprzedaży na Steam

Horizon Zero Dawn to jedna z lepiej ocenianych gier na PS4, która niespodziewanie trafiła też na komputery. Niestety nie obyło się bez poważnych wpadek technicznych, aczkolwiek zgodnie z danymi mimo błędów produkcja sprzedaje się całkiem dobrze.

Horizon Zero Dawn czyli tytuł początkowo dedykowany wyłącznie PlayStation 4 w sierpniu pojawił się również na PC i mamy już pierwsze dane Steamspy dotyczące sprzedaży na Steam. Wynika z nich, że produkcja rozeszła się w nakładzie od 200 do 500 tysięcy egzemplarzy z kolei Playtracker podaje, że 35 procent właścicieli komputerowej wersji grało już w Horizon Zero Dawn na PS4 / PS4 Pro więc jest to dla nich co najmniej druga przygoda z tym uniwersum. Należy podkreślić, iż Steamspy nie podaje rezultatów ze 100-procentową skutecznością.

Reklama

Mimo wszystko można uwierzyć, że poziom sprzedaży balansuje na poziomie ok. 426 tysięcy egzemplarzy i niebawem dobije do 1 miliona. Co ciekawe wydaje się, iż wielu graczy nie gra we wspomniany tytuł chociaż nie powinno stanowić to zaskoczenia zważywszy na jego stan techniczny budzący ogromne kontrowersje.

Mowa o spadkach animacji do 30 klatek na sekundę, braku możliwości użycia filtrowania anizotropowego po brak efektów śniegu i owłosienia Aloy. Guerrila Games próbuje zająć się niektórymi z nich, jednak gra nigdy nie powinna była zostać wydana w takim stanie.

To zapewne wpłynie na dalszą sprzedaż Horizon Zero Dawn na komputerach i negatywne opinie, które już oczywiście pojawiły się na platformie Valve zniechęcając potencjalnych chętnych do kupna i wstrzymania się z decyzją do wydania poprawki eliminującej opisane błędy.

Cóż wpadki zdarzają się wielu deweloperom przypomnijmy sytuację z Grand Theft Auto IV, które na PC trafiło w opłakanym stanie technicznym stanowiąc wyzwanie nawet dla najlepszego wówczas sprzętu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Zero Dawn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy