Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Horizon Zero Dawn działa na karcie graficznej z 2014 roku

​Okazuje się, że gra akcji Horizon Zero Dawn w wersji PC oferuje dość interesujące opcje graficzne, skalujące się na bazie tego, jaką kartę graficzną posiadamy. Youtuber zWORMz Gaming postanowił więc sięgnąć po coś szczególnie antycznego, stawiając na GT710. Rezultaty były całkiem interesujące.

Co najważniejsze, gra działała. W rozdzielczości 1080p w porywach osiągała jednak 5 klatek na sekundę, co wzrosło do 8 FPS w 720p. Można było zejść jednak niżej, by przekonać się, że produkcja studia Guerrilla działa także.... w 360p, osiągając w takich warunkach szalone 12 klatek na sekundę.

Reklama

zWORMz kontynuował jednak eksperymenty, ponieważ Horizon Zero Dawn skaluje się na tym sprzęcie jeszcze niżej, pozwalając uruchomić rozdzielczość 144p, a nawet... 72p. Nie, nie zapomnieliśmy o zerze. Mówimy o zaledwie 128 pikselach w poziomi i 72 w pionie. Ciekawe.

Jak można się domyślać, gra w takich warunkach prezentuje się mocno... kwadratowo. Jeśli jednak zdjąć okulary i przymrużyć oczy, rozgrywka jest faktycznie możliwa. Przypomina raczej granie w "węża" na Nokii 3310, ale działa całkiem sprawie, co samo w sobie jest dość imponujące.

Co ważniejsze, stosowna opcja jest po prostu dostępna w menu grafiki, co świadczy o świetnym skalowania silnika przygotowanego przez studio Guerrilla. Nie trzeba modyfikować plików czy instalować modów. Jeśli posiadamy mocniejszy sprzęt, takich opcji jednak nie znajdziemy.

Dowiedz się więcej na temat: Horizon Zero Dawn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje