Horizon: Forbidden West - pierwsze recenzje zwiastują hit

​Premiera Horizon: Forbidden West dopiero za cztery dni, ale już teraz wiemy, że najnowszy exclusive na PlayStation to najprawdopodobniej przebój czystej wody.

Do sieci trafiły już pierwsze recenzje kolejnej produkcji studia Guerilla Games. Wynika z nich, że Horizon: Forbidden West to przebój, na który wszyscy czekaliśmy. Na tę chwilę średnia ocen w portalu Metacritic wynosi 8,9/10. Całkiem liczne grono recenzentów zdecydowało się wystawić nowej przygodzie Aloy najwyższą ocenę. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych recenzji.

"Całościowo jedynie pomniejsze niedoróbki techniczne przeszkadzają w zabawie w Horizon: Forbidden West. Gra zawiera rozkoszną protagonistkę, wciągającą historię, piękne lokacje, sprawiające przyjemność walkę i eksplorację, a także cudną szatę wizualną" - czytamy w podsumowaniu recenzji serwisu Worth Playing, zakończonej notą 9,5/10.

Reklama

"Horizon: Forbidden West to krok naprzód w stosunku do konkurencyjnych gier osadzonych w otwartych światach, ponieważ angażujące jest w niej wszystko, nie tylko główny wątek fabularny. W wielu aspektach oferuje to samo, co Zero Dawn, ale wyraźne ulepszenia czynią z niej znakomite doświadczenie" - napisano z kolei w recenzji Game Rant, zwieńczonej notą 9,0/10.

Łyżka dziegciu

Większość recenzentów rozpływa się nad zaletami gry, ale niektórzy zwracają też uwagę na jej słabsze strony. Na przykład w recenzji serwisu Siliconera czytamy opinię, że twórcy powinni jeszcze popracować nad niektórymi fragmentami, a ograniczenia wyniakjące z faktu, że produkcja powstawała nie tylko na nową, ale także poprzednią generację, są widoczne. Jednak pomimo tego jej autor zachwycił się grą i ocenił ją na 9/10.

Zdecydowanie gorzej ocenił ją Gamer.no: "Horizon: Forbidden West nie doskakuje do poprzeczki zawieszonej przez poprzedniczkę. Co prawda świat i wiele nowych maszyn prezentuje się rewelacyjnie, ale niektóre decyzje projektantów i zmiany wprowadzone tylko dla samych zmian sprawiają, że szybko zapomnicie o nowej przygodzie Aloy" - czytamy w recenzji holenderskiego serwisu, zakończonej notą 6/10.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Forbidden West
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy