Reklama

Horizon Forbidden West gigantyczny rozmiar pliku

​Nie jest to jeszcze poziom zapowiadanego STALKERA 2, ale rozmiar Horizon Forbidden West też robi wrażenie.

Gracze wymagają coraz bardziej ambitnych gier, twórcy starają się sprostać tym oczekiwaniom i w miarę jak gry wideo stają się coraz bardziej ambitne, wymagają coraz więcej miejsca na dyskach konsol. Już dochodzi do absurdalnych sytuacji, gdy zwolnić trzeba nawet 250 GB. PlayStation próbuje temu zaradzić dzięki technologii kompresji Kraken. Mimo to nadchodzący Horizon Forbidden West wygląda na sporą grę, a obecne estymacje sugerują, że najnowsza część przygód Aloy na PS5 może zająć nawet 97 GB.

Jak podaje PlayStationSize na Twitterze, nadchodzący, ekskluzywny dla PlayStation Horizon Forbidden West, zajmie 96,35 GB na PlayStation 5. Ale uwaga - rozmiar dotyczy gry bez premierowego patcha (to już chyba standard). Podkreślić też trzeba, że liczba prezentuje rozmiar gry, jaki jest w bazie danych PlayStation. Ostatecznie często gry, które trafiają na dyski konsol, są dodatkowo optymalizowane i możliwe jest, że tytuł będzie celował - w i tak spore - 75 GB.

Reklama

Horizon Forbidden West być może zajmie zajmie "tylko" 75 GB

Dla porównania Horizon Zero Dawn na PS4 - łącznie z rozszerzeniem i wszystkimi aktualizacjami - zajmuje 48,16 GB. Ponadto warto zauważyć, że rozmiar podany przez "PlayStationSize" dotyczy wersji na PS5, która pomimo tego, że jest bardziej wymagająca wizualnie niż wersja na PS4, najprawdopodobniej będzie korzystała z technologii kompresji Kraken. Warto o tym wspomnieć, bo już zdarzały się sytuacje, gdy gry na PlayStation 4 wymagały więcej miejsca niż ich odpowiedniki na PlayStation 5. Przykładem niech będą najnowsi Strażnicy Galaktyki: 31 GB na PS5, 60 GB na PS4 i 80 GB na PC.

Posiadacze PlayStation będą mogli zacząć pobieranie Forbidden West już 11 lutego, czyli na tydzień przed premierą gry. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie żadnych opóźnień związanych z wydaniem tytułu. Gra bez wątpienia będzie bardziej ambitnym tytułem niż jej poprzedniczka. Grafika jednak to nie wszystko, miejmy nadzieję, że poprawie ulegnie przede wszystkim jakość zadań pobocznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje