Hollow Knight: Silksong to niespodziewany sequel niezależnego hitu

​Hollow Knight od studia Team Cherry było jednym z najbardziej niespodziewanych hitów w 2017 roku. W ostatnich miesiącach deweloperzy planowali duże rozszerzenie, lecz dodatek rozrósł się do tak dużych rozmiarów, że deweloperzy postanowili zamienić go w pełnoprawny sequel.

Tak właśnie narodziło się Hollow Knight: Silksong. Pierwotnie treści obiecano jako DLC, w ramach jednego z celów rozszerzonych podczas zbiórki pieniędzy na Kickstarterze. Główną bohaterką jest Hornet, wyposażona we włócznię i dobrze znana z podstawowej wersji gry.

Nie znamy jeszcze daty premiery, lecz twórcy szykują całkiem nowy świat do eksploracji, z nowymi zastępami wrogów, bossami, miastami, zadaniami pobocznymi do wykonania i tak dalej. Platformy docelowe to pełen pakiet: PC (Windows, Mac, Linux) oraz Switch, a później także PS4 i Xbox One.

Reklama

"Niemal od samego początku przygody Hornet miały odbywać się w całkiem nowym świecie, ale wraz z kolejnymi postępami szybko stało się jasne, że dodatek stał się zbyt duży oraz unikatowy, by pozostać dostępny wyłącznie w formie DLC, jak pierwotnie planowano" - wyjaśniają deweloperzy.

"Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania przez to nieco się przedłużą, ale uważamy, że świeży świat do eksploracji będzie ostatecznie tego warty" - mówili deweloperzy w 20-minutowym dzienniku deweloperskim, w którym ujawniono sporo mniejszych informacji na temat produkcji.

Hollow Knight zadebiutowało na PC w lutym 2017 roku. Głównym bohaterem jest tytułowy rycerz-robak, który postanawia zwiedzić - w poszukiwaniu skarbów, kosztowności oraz pytań na nurtujące go odpowiedzi - podziemia pod miasteczkiem Dirtmouth.

Wydarzenia przedstawiono z perspektywy kamery umieszczonej z boku planszy. Podczas zabawy gracze eksplorują kolejne lokacje, gromadzą ekwipunek oraz stawiają czoła kolejnym napotykanym oponentom. Czasami trzeba zmierzyć się z zaprojektowaną przez autorów zagadką czy bossem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy