Reklama

Hollow 2 - kontynuacja polskiego horroru już dostępna

​Jeszcze przed końcem roku doczekaliśmy się kolejnej polskiej gry. To Hollow 2, kontynuacja futurystycznego horroru w wykonaniu studia MegaPixel.

Hollow 2 - podobnie jak poprzedniczka - przenosi nas na pokład statku kosmicznego Shakhter-One, na pokładzie którego dochodzi do tajemniczych, tragicznych wydarzeń. Gracz wciela się w Marka, który przebywając w przestrzeni kosmicznej, zgłębi tę tajemnicę, a także dowie się więcej na swój temat. Nieszczęśnik utknął w niekończącej się pętli, którą może przerwać tylko w jeden sposób - poznając prawdę.

Jeśli dostrzegliście podobieństwo do gry Returnal z PlayStation 5, to całkiem słusznie. Podobnie jak w produkcji studia Housemarque, w Hollow 2 staramy się przerwać pętlę, spędzając większość czasu na dynamicznych i wymagających strzelaninach. Do walki ze szkaradnymi przeciwnikami wykorzystujemy futurystyczną broń. Samą rozgrywką - ze względu na jej charakter i dynamikę - Hollow 2 przypomina gry z serii Doom.

Reklama

Hollow 2 - na razie tylko na Switchu, ale...

Póki co MegaPixel wydało Hollow 2 wyłącznie w wersji na konsolę Nintendo Switch. Obecnie grę można kupić w Nintendo eShopie za 72 zł (cena obejmuje 10-procentowy rabat). Na początku przyszłego roku polskie studio zamierza wypuścić wersję pecetową. Już teraz na Steamie jest dostępne jej demo. Na temat portów na inne konsole niż Switch na tę chwilę nic nie wiadomo.

Na pierwsze recenzje Hollow 2 musimy jeszcze poczekać. Miejmy nadzieję, że druga odsłona futurystycznej strzelanki wypadła znacznie lepiej niż pierwsza. "Jedynka" w portalu Metacritic zebrała bardzo niskie noty. Średnia ocen wersji na Switcha na podstawie recenzji branżowych to zaledwie 3,6/10 (to jedna z najgorzej ocenianych produkcji 2018 roku). Średnia nota przyznana przez użytkowników platformy jest niewiele wyższa - 4,6/10. Recenzenci narzekali m.in. na kiepską komunikację celów, krótką rozgrywkę, brzydką grafikę czy problemy techniczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje