Hogwarts Legacy to może być gra roku. Recenzje na Steamie mówią wszystko

Hogwarts Legacy pojawił się oficjalnie na rynku 10 lutego i od razu skradł serca fanów. Napływające pierwsze recenzje produkcji napawają optymizmem. Możemy mieć do czynienia z jedną z najgorętszych premier roku.

Dziedzictwo Hogwartu to bez wątpienia jedna z kilku najbardziej wyczekiwanych pozycji na rynku gamingowym obok takich tuz jak m.in.: Starfield, Star Wars Jedi: Survivor czy Redfall. Już same zapowiedzi producentów z Avalanche Software wskazywały, że będzie to najrozleglejszy magiczny świat, jaki kiedykolwiek zaimplementowany został do gry.

Reklama

Hogwarts Legacy notuje aktualnie rekordowe wyniki popularności. Na Steamie produkcja RPG z otwartym światem przeforsowała już barierę pół miliona jednocześnie zalogowanych użytkowników. Pierwsze recenzje tytułu budzą ogromny optymizm, a gracze nie mogą wyjść z podziwu, że udało się stworzyć aż tak kapitalne dzieło.

W serwisie Steam gra otrzymała już ponad 30 tys. recenzji, z czego aż 94% pozytywnych. Gracze rozpływają się nad rozległym i złożonym otwartym światem, który pozwala na naprawdę dużo: levelowanie postaci, realizowanie wyzwań i zaliczanie misji pobocznych. Nawet nieco gorsza optymalizacja nie jest w stanie przyćmić tego, że eksploracja magicznego uniwersum Hogwarts Legacy jest po prostu miła i przyjemna.

Warto dodać, że tak udane premiery w branży gier to nie jest zjawisko powszednie. W ostatnim czasie na rynek wydano tytuły, które od samego początku zmagały się z ogromną krytyką ze strony fanów. Dość przytoczyć chociażby problemy Call of Duty: Warzone 2, Callisto Protocol (zapowiadany jako spadkobierca wszystkiego, co najlepsze z Dead Space) czy Forspoken, który jak do tej pory zaliczył jeden z najgorszych debiutów 2023 już roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy