Reklama

Hogwarts Legacy opóźnione do 2022 roku

​Hogwarts Legacy - gra opowiadająca o czarodziejach uczęszczających do słynnej szkoły z uniwersum Harry’ego Pottera - nie ukaże się w obecnym roku, jak dotychczas planowano. Twórcy z WB Games ogłosili bowiem, że potrzebują więcej czasu na prace, więc produkcja została przesunięta na 2022 r.

Platformami docelowymi miały być PC, PlayStation 4, PS4, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Szczegółów na ten temat nie podano, ale ciekawe, czy przy tak odległym terminie debiutu deweloperzy nadal będą zainteresowani przygotowaniem konwersji także na starsze urządzenia.

Reklama

"Przygotowanie jak najlepszych wrażeń dla wszystkich fanów uniwersum i gier jest dla nas najważniejsze, więc dajemy projektowi czas, jakiego potrzebuje" - napisano w dość lakonicznym komunikacie na Twitterze. Wieści były niespodziewane, zwłaszcza, że gra nie miała konkretnej daty.

O grze z otwartym światem, rozgrywającej się w uniwersum Harry’ego Pottera, mówiło się jeszcze w 2018 roku. Niedawno - w czerwcu ubiegłego roku - w sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne przecieki, które okazały się być prawdziwe. Hogwarts Legacy zapowiedziano bowiem we wrześniu 2020 r.

Produkcja rozgrywa się w Potterverse w latach 1800. Wydawcą jest Warner Bros. Interactive, a za prace odpowiada studio Avalanche Software z Salt Lake City w Utah. Zespół deweloperski odpowiadał w przeszłości za nieco mniej ambitne produkcje, głównie adaptacje serii "Auta".

Być może właśnie przejście do dużo poważniejszego projektu jest źródłem problemów. Przygody zaczniemy w szkole Hogwarts, ale będziemy mogli także eksplorować okolicę, co powinno znacznie rozszerzyć dostępny świat. Zajmiemy się nie tylko nauką w klasie, co byłoby chyba dość nudne.

Do tego dochodzi bowiem eksploracja magicznych lokacji, starcia z magicznym przeciwnikami, rzucanie magicznych czarów, karmienie magicznych zwierzaków, zawieranie magicznych znajomości z kolegami ze szkoły, czy też jedzenie w magicznej stołówce i latanie na magicznych pegazach. Magia!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama