Reklama

Hogwarth's Legacy: Nowy Harry Potter dopiero w drugiej połowie 2022?

​Fani "Harry'ego Pottera" nie mają ostatnimi czasy lekko. A do sieci trafiła właśnie kolejna zła informacja.

J.K. Rowling prawdopodobnie nie wyda w najbliższym czasie kontynuacji książek o Harrym Potterze. 12 października do księgarń trafiło wprawdzie nowe dzieło pisarki, ale "Gwiazdkowy prosiaczek" przedstawia zupełnie nową historię, a poza tym to pozycja dla dzieci.

Na początku listopada minęło dwadzieścia lat od premiery pierwszej filmowej adaptacji historii o młodym czarodzieju. Niewiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości zobaczymy kontynuację kinowej serii. Co prawda w sieci pojawiają się doniesienia o planach Warner Bros. na ciąg dalszy, ale na tę chwilę to nic pewnego.

Reklama

Tak więc uwaga miłośników historii o Harrym Potterze powinna skupiać się obecnie na powstającej grze wideo pt. Dziedzictwo Hogwartu (w oryginale - Hogwarth's Legacy). Jednak wygląda na to, że jej premiera odbędzie się później niż planowano. Rachel Wakley, dyrektor generalna Warner Bros., przyznała w wywiadzie dla czasopisma Toy World, że widowiskowe RPG osadzone w uniwersum "Harry'ego Pottera" ukaże się dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Nie powiedziała tego wprost, ale zapowiedziała, że w przyszłym roku czekają nas dwie produkcje osadzone w magicznym uniwersum. Pierwszą będzie film "Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore'a", który trafi do kin 15 kwietnia. A gra (Dziedzictwo Hogwartu) ujrzy światło dzienne w późniejszym, niepodanym jeszcze terminie. W każdym razie mało prawdopodobne, że obie premiery odbędą się w niewielkim odstępie czasowym. Nasuwa się więc wniosek, że Warner Bros. z premierą nowej gry może wstrzymać się aż do drugiego półrocza.

Jak wiadomo, Dziedzictwo Hogwartu będzie RPG-iem osadzonym w otwartym świecie. Akcja gry będzie toczyć się w tytułowej szkole magii i czarodziejstwa, ale w dziewiętnastym wieku, więc na długo przed historią Harry'ego Pottera. W grze odwiedzimy więc znane z książek i filmów miejsca, ale poznamy zupełnie nowe postacie i wydarzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje