Reklama

Hoduj, rozwijaj i walcz o dominację w nowej grze Ubisoft - Atomega

Ubisoft potrafi zaskoczyć. Firma ujawniła Atomega - nastawioną na sieciową zabawę produkcję, która ukaże się w przyszłym tygodniu.

Za projekt odpowiada niewielki zespół funkcjonujący w studiu Reflections. Wcześniej ekipa przygotowała platformówki Grow Home oraz Grow Up. Najnowsza gra w dużym stopniu odbiega jednak od obu tytułów.

Produkcja jest strzelanką, w której wydarzenia twórcy przedstawią z perspektywy pierwszej osoby. Maksymalnie ośmiu graczy stanie do "intensywnej" rywalizacji, biorąc udział w trwających po dziesięć minut rundach.

Akcję osadzono w trakcie końca świata, gdy rzeczywistość zaczyna się rozpadać. Wcielimy się w ostatnie przy życiu istoty - zaawansowane biologiczne formy, które do perfekcji opanowały kontrolę nad materią i energią.

Reklama

Tak zwane Egzoformy postanowiły umilić sobie końcowe chwile walką o dominację. Unikalną cechą stworzeń jest możliwość rozbudowy poprzez gromadzenie materii. Na początku pokierujemy więc niewielkim atomem, by w toku zmagań przekształcić się w potężnego, niemalże boskiego Omegę.

Twórcy przygotowują łącznie siedem zróżnicowanych form, które zdobędziemy podczas zabawy. Każda postać dysponuje specjalnymi umiejętnościami - mniejsza jest zwinniejsza, ale słabsza, zaś większa jest silniejsza, choć wolniejsza.

Poszczególne potyczki wygra osoba, która zgromadzi więcej punktów - ostateczny wynik poprawimy zbierając między innymi masę. Autorzy podkreślają, że opracowali mechanizmy rozgrywki, które łatwo przyswoić, ale trudno opanować do perfekcji.

Najważniejsze jednak, że Atomega ujrzy światło dzienne niedługo - premierę zaplanowano na 19 września. Tego dnia produkcja pojawi się tylko na jednej platformie sprzętowej - PC. Cenę ustalono na 9,99 euro (około 43 zł).

Poniżej można obejrzeć zwiastun tytułu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje