Reklama

Hitman usunięty z oferty GOG.com z powodu kontrowersji

​Platforma zareagowała na krytykę graczy i usunęła Hitmana z 2016 roku ze swojej oferty.

GOG.com około dwa tygodniu temu wprowadził do katalogu grę Hitman z 2016 roku, ale po krytycznej reakcji graczy usunął ją i nie wiadomo, czy kiedykolwiek przywróci. Powodem jest DRM, którego użyli twórcy. GOG.com od początku istnienia chwali się na swojej stronie internetowej, że wszystkie tytuły dostępne w jego ofercie nie wykorzystują tego rodzaju zabezpieczeń antypirackich i nie wymagają od użytkowników stałego połączenia z internetem.

"Wciąż jesteśmy w kontakcie z IO Interactive w sprawie gry. Usunęliśmy Hitman GOTY z naszego katalogu, bo jak słusznie zauważyliście, nie powinniśmy wydawać go w obecnej formie. Chcielibyśmy przeprosić za zamieszanie i złość, którą wywołała ta sytuacja. Zawiedliśmy was i chcielibyśmy podziękować za uświadomienie nam tego, choć byliście bardzo szczerzy" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu GOG.com.

Reklama

Wygląda więc na to, że jest szansa, że Hitman powróci w przyszłości do oferty GOG.com. IO Interactive musiałoby przygotować dla polskiej platformy specjalną wersję gry, pozbawioną zabezpieczeń antypirackich. Teoretycznie nie jest to pewnie problematyczne ani czasochłonne, ale w praktyce sprawa zapewne rozejdzie się po kościach.

Hitman z 2016 roku to reboot kultowej serii o płatnym zabójcy - Agencie 47 - w której skupiamy się na eliminowaniu wyznaczonych celów. Zadania możemy wykonywać, sięgając po broń, ale o wiele bardziej satysfakcjonujące jest działanie w ukryciu - przebieranie się za inne postacie, przekradanie za plecami strażników czy wykorzystywanie rozmaitych gadżetów.

W pierwszej części nowej trylogii (po niej ukazały się jeszcze dwa sequele) odwiedzamy kilka rozległych lokacji: Paryż, Sapienzę, Marrakesz, Bangkok, Kolorado oraz Hokkaido. Według serwisu How Long to Beat przejście gry może zająć od 10 do... 92 godzin, w zależności od tego, jak bardzo zaangażujemy się w dodatkowe wyzwania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy