Reklama

Hitman GOTY zalewany niskimi ocenami po udostępnieniu na GOG-u

​Hitman w wersji GOTY dostępny na GOG-u został zalany negatywnymi recenzjami z powodu konieczności zapewnienia grze dostępu do sieci.

Hitman Game of The Year Edition pojawił się na GOG-u i spotkał się z negatywną reakcją graczy. Użytkownicy platformy są do tego stopnia niezadowoleni z obecności gry, że zalali ją negatywnymi recenzjami i niskimi ocenami. Chodzi o fakt, że gra IO Interactive wymaga połączenia z internetem, co według niektórych osób jest swego rodzaju zabezpieczeniem DRM i pozostaje sprzeczne z ideą GOG-a, który udostępnia produkcje bez zabezpieczeń antypirackich.

Można jednak zagrać w misje single player, w tym zlecenia bonusowe offline, aczkolwiek do treści przygotowanej przez społeczność, polowania na nieuchwytne cele czy trybu eskalacji dostępu bez internetu już nie uzyskamy. Nie jest to żadna nowa praktyka ze strony twórców i w przeszłości była ona krytykowana, a z takiego rozwiązania skorzysta Gran Turismo 7. W chwili pisania wiadomości średnia ocen Hitmana GOTY na GOG-u wynosi 1.3/5 i nie wiąże się z jakością tytułu, bowiem w serwisie średnia nota to 83%.

Reklama

Aferę skomentowała na forum platformy przedstawicielka sklepu, która przyznała, że więcej informacji odnośnie tej sprawy i jej rozwiązania uzyskamy w ciągu paru tygodni. Jeśli nie podoba nam się dany produkt, zawsze można go zwrócić zgodnie z regulaminem.

Hitman Game of The Year Edition kupimy na GOG-u za 74,69 złotych (o 70% taniej). GOG to strona początkowo udostępniająca retro gry kompatybilne z nowszymi systemami operacyjnymi, a obecnie sprzedająca także najnowsze produkty.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje