Hideo Kojima zapowiada nowy "radykalny projekt"

​W najnowszym tweetcie branżowy wizjoner Hideo Kojima zapowiada, że zaczyna pracę nad nowym niestandardowym projektem.

Hideo Kojima jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych nazwisk w branży gier wideo. Na taki status zapracował sobie przez lata, sprawiając, że gry spod jego ręki były dziełami wybitnymi. Nie ma się co dziwić, branża gamingowa z niecierpliwością czeka na jego kolejne dokonania. Ostatnio Kojima skupiał się bardziej na komentowaniu szeroko pojętej kultury niż jej tworzeniu, ale najnowszy tweet wskazuje, że coś się zaczyna dziać.

Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że ekscentryczny twórca lubi się drażnić z fanami i redakcjami. Czasem powie coś, co ma rozbudzić wyobraźnię, a okazuje się niewinnym żartem. Opublikowana grafika celowo ma kojarzyć się z pracami Yoji Shinkawy, z którym tworzyli Metal Gear.

Reklama

Kojima zaczyna pracę nad nowym projektem

Tym razem Kojima ogłasza, że rozpoczyna nową pracę "na poważnie" i przechodzi do fazy ekperymentalnej projektu. Hideo mobilizuje zespół odpowiedzialny za projekt, a także chce rozpocząć własny "projekt radiowy". Trudno powiedzieć co kryje się pod tym hasłem. Być może Kojima Productions będzie rozwijało kolejne gałęzie rozrywki, a być może jest to nawiązanie do pomysłu, który zrodził się w głowie twórcy. Odpowiedzi najpewniej nie otrzymamy zbyt prędko.

Jeszcze niedawno Kojima wspominał, że pracuje nad dwiema grami, a zapowiedziany radykalny projekt może być jedną z nich. Jeśli przysłuchać się plotkom, to cała społeczność liczy na horror pokroju Silent Hill albo kontynuację doskonałego Death Stranding. Nam wydaje się, że Kojima zaskoczy czymś zupełnie nowym. W końcu na sztandarze ma Homo Ludens - człowiek bawiący się.

Na zabawie Kojima zna się jak nikt inny. Udowodnił to zarówno w relacjach z fanami i prasą, jak i tworząc kolejne doskonałe gameplayowo gry. Kojimy można nie lubić, ale kreatywności na pewno nie można mu odmówić. Czekamy z niecierpliwością.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy