Reklama

​Hideo Kojima nie kryje zachwytu nad serialem anime Cyberpunk: Edgerunners

Wrześniowa premiera serialu Cyberpunk: Edgerunners odbiła się bardzo szerokim echem w świecie gier. Zachwytów nad tą produkcją nie ma końca, a głos w temacie zabrał także słynny japoński producent - Hideo Kojima.

O anime osadzonym w cyberpunkowym klimacie słyszeliśmy w ostatnich miesiącach bardzo wiele. Wszystko za sprawą dalekosiężnej promocji serialu, która ochoczo realizowana była w sieci przez CD Projekt RED.

Szybko okazało się, że Cyberpunk: Edgerunners zanotował kapitalne otwarcie. Większość krytyków pozytywnie oceniło serial. Produkcja doceniona została także przez zwykłych widzów, o czym poświadczają wysokie noty w branżowych serwisach związanych z filmami i serialami.

Reklama

O sporym sukcesie tej produkcji poświadczyć może fakt, że znalazła się ona na liście dziesięciu najchętniej oglądanych seriali w serwisie VOD Netflix, jeśli pod uwagę weźmiemy tydzień następujący po premierze Edgerunnersa.

Hideo Kojima chwali Cyberpunk: Edgerunners

Pochlebne słowa w kontekście tego dzieła pojawiły się również ze strony japońskiego producenta gier, twórcy Metal Gear Solid i Death Stranding, czyli popularnego Hideo Kojimy. Deweloper określił Cyberpunk: Edgerunners mianem "świetny" oraz "wspaniały", dodając jednocześnie, że serial obejrzał podczas jednego posiedzenia.

Japończyk dodał również, że świat przedstawiony w serialu oraz animacje przypominają mu do złudzenia inny serial z gatunku o tytule "Cyber City Oedo 808", który swój debiut miał w 1990 roku. Produkcja autorstwa Yoshiaki Kawajiri o której wspomniał Kojima na dobre zapisała się w kanonie kultowych pozycji jeśli chodzi o seriale w klimacie cyberpunkowym.

Z kolei co do samego Cyberpunk: Edgerunners nie można jeszcze pominąć jednej istotnej rzeczy. Premiera serialu mocno przyczyniła się do tego, że ostatni flagowy tytuł deweloperów z CD Projekt RED, czyli Cyberpunk 2077 notuje rekordy graczy na platformie Steam. Z całą pewnością możemy już mówić o dużym sukcesie polskich twórców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy