Reklama

Hellgate: London wraca z zaświatów

​Już 15 listopada na Steamie pojawi się gra akcji Hellgate: London, wydana pierwotnie w zamierzchłej przeszłości 2007 roku, lecz usunięta ze sprzedaży po kilku latach. Produkcja w sferze jakości jest raczej średnia, lecz na pewno bardzo ambitna - i mogąca pochwalić się dość pogmatwaną historią.

W listopadzie 2008 roku, rok po premierze, odpowiedzialne za prace studio Flagship borykało się ze sporymi problemami finansowymi, więc zdecydowało się na sprzedaż licencji na Hellgate: London koreańskiej firmie Hanbitsoft, która miała całkiem interesujące pomysły na rozwój cyklu.

Wkrótce później wydano rozszerzenie, zawierające między innymi kolejną mapę, z akcją w Seulu. W 2009 roku ogłoszono zakończenie prac nad całkowitym przeprojektowaniem produkcji na bazie istniejących materiałów, ale na debiut trzeba było czekać jeszcze dwa lata.

Dopiero w lipcu 2011 roku Hellgate: London powróciło, już jako darmowa produkcja w modelu Free to Play. Problem polegał na tym, że tytuł pozostawał dostępny tylko w Korei Południowej, a w Ameryce Północnej prowadzono tylko testy, które wkrótce porzucono.

Reklama

We wrześniu 2014 roku ogłoszono grę pod tytułem Hellgate Global, która miała zawierać także rozszerzenie Hellgate: Tokyo oraz nowy tryb rozgrywki. Za prace odpowiadało studio Redbana Corporation, należące do Hanbitsoft. Efektów nigdy nie doczekaliśmy, ponieważ Redbana zostało zamknięte w styczniu 2016 roku.

Wszystko to sprowadza nas do nadchodzącego listopada, gdy Hellgate: London powróci ponownie. Tak jak poprzednio, jeszcze raz mamy do czynienia z przebudowaną wersją 2.0 oraz rozszerzeniem Hellgate: Tokyo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje