Helldivers 2 - deweloper gry ma nowego prezesa

Helldivers 2 to jedna z najgłośniejszych premier ostatnich tygodni i prawdziwy przebój, który zgromadził przed konsolami i pecetami miliony graczy zainteresowanych intensywnymi strzelaninami w trybie multiplayer. Arrowhead - czyli studio, które ją stworzyło - czeka teraz nowy rozdział, doszło w nim bowiem do zmiany na stanowisku prezesa.

Shams Jorjani, znany z pracy nad grą Magicka, obejmie stanowisko prezesa Arrowhead, zastępując założyciela firmy, Johana Pilestedta. Pilestedt jednak nie opuszcza Arrowhead i będzie pełnił rolę dyrektora kreatywnego oraz przewodniczącego rady nadzorczej.

W rozmowie z GamesIndustry.biz Jorjani podkreślił, że jego współpraca z Pilestedtem będzie kluczowa dla przyszłego rozwoju Arrowhead. "Obaj byliśmy na etapie kariery, na którym zastanawialiśmy się, co dalej," powiedział Jorjani. "Zrozumieliśmy, że możemy osiągnąć więcej, współpracując ze sobą." Pilestedt dodał: "Jako przewodniczący nadal będę miał wpływ na strategiczne decyzje. Razem z Shamsemm będziemy wytyczać kierunek dla Arrowhead."

Reklama

Panowie porównali się do Frodo i Sama z "Władcy Pierścieni". Podkreślili, że ich podejście polega na stawianiu małych kroków i rozwiązywaniu problemów na bieżąco. "Siła Arrowhead tkwi w naszej współpracy i wzajemnej pomocy" - stwierdził Pilestedt.

Pomimo ogromnego sukcesu Helldivers 2, Arrowhead planuje pozostać niezależnym studiem. "Chcemy zobaczyć, jak wysoko możemy się wznieść," powiedział Pilestedt. "Wprowadzenie Shamsa do zespołu daje nam potencjał do osiągania sukcesów na miarę From Software czy Blizzardu."

Arrowhead koncentruje się obecnie na dalszym rozwoju Helldivers 2, ale już teraz myśli o przyszłości i kolejnych projektach. "Mamy jeszcze wiele do zaoferowania i wiele gier do stworzenia," podkreślił Pilestedt. "Nasza ambicja i apetyt na sukces znacznie wzrosły."

Jorjani zaznaczył, że Arrowhead nie planuje gwałtownego zwiększenia liczby pracowników. "Zobaczymy wzrost, ale będzie on kontrolowany i służący tworzeniu wspaniałych gier oraz utrzymaniu dobrej atmosfery pracy - powiedział. "Nie mamy planów na wejście na giełdę. Chcemy się rozwijać w sposób, który pozwoli nam robić niesamowite gry i być dobrym miejscem pracy."

Pilestedt dodał, że celem studia jest tworzenie doskonałych gier, a nie zysk finansowy. "Pokora i pragnienie tworzenia wspaniałych gier to jedyny powód, dla którego istniejemy" - stwierdził.

Arrowhead planuje również zmniejszenie częstotliwości aktualizacji Helldivers 2. "Chcemy poświęcić więcej czasu na każdą aktualizację, aby utrzymać wysoki standard jakości" - wyjaśnił menedżer społeczności Twinbeard na Discordzie. "Częstotliwość aktualizacji była prawdopodobnie zbyt wysoka, aby utrzymać standard jakości, na który zasługujecie."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Helldivers 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy