Haunted House to polska gra o renowacji... nawiedzonych domów przez duchy

W ostatnich latach co i rusz otrzymujemy różnego rodzaju symulatory, począwszy od księdza i złodzieja, a na budowlańcach czy policjantach skończywszy. Pomysły powoli się kończą, więc twórcy zostają zmuszeni do tworzenia oryginalnych hybryd. Polskie Haunted House połączy renowację domów z historią paranormalną.

W skrócie:

  • W Haunted House Renovator gracze wcielą się w renowatora domów nawiedzonych przez duchy.
  • Wersja demonstracyjna gry jest już dostępna na Steamie.
  • Ciąg dalszy kampanii marketingowej będzie miał miejsce podczas nadchodzącego Steam Next Fest.

Haunted House Renovator, nad którym pracują polskie Image Power i PlayWay, łączy w sobie łączy symulację renowacji domów z elementami horroru. Gracze wcielają się w rolę "paranormalnego renowatora", którego zadaniem jest odnawianie nawiedzonych domów. Podczas pracy muszą radzić sobie z duchami oraz demonami. Już teraz dostępne jest demo na Steamie, które pozwala na wypróbowanie gry przed jej premierą, zaplanowaną na czerwiec 2024 roku podczas Steam Next Fest.

Reklama

O Haunted House Renovator po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2022 roku. Gra w końcu nabiera kształtów, które - trzeba przyznać - wyglądają intrygująco. Aby przekonać się, jak wypadają w praktyce, nie musimy czekać do premiery pełnej wersji. Na Steam trafiła już wersja demonstracyjna, stanowiąca część kampanii promocyjnej, której ciąg dalszy będzie miał miejsce na Steam Next Fest, w dniach 10-17 czerwca (podczas wydarzenia będziemy mogli przetestować także wersje demonstracyjne wielu innych tytułów). Nowe demo oferuje więcej treści i lepszą optymalizację, niż to, które udostępniono w przeszłości, w ramach zbiórki na Kickstarterze 

Haunted House Renovator, mimo że przypomina takie jak tytuły, jak Phasmophobia czy Lethal Company, pozostaje grą przeznaczoną dla pojedynczego gracza. Twórcy zdecydowali się na ten krok, aby utrzymać klimat grozy i tajemniczości. Nie da się ukryć, że napięcie w wirtualnych horrorach jest największe, gdy bawimy się samotnie. Tak więc decyzja twórców nie zaskakuje.

Haunted House Renovator nie ma jeszcze ustalonej dokładnej daty premiery, ale twórcy wydają się być na dobrej drodze do ukończenia swojego dzieła. A na razie pozostaje nam sprawdzić tę niecodzienną produkcję, instalując demo, a następnie oczekując na prezentację podczas Steam Next Fest.

PlayWay to polska, prężnie rozwijająca się firma, która zajmuje się produkcją i wydawaniem gier komputerowych. Jest znana przede wszystkim z tworzenia i wydawania różnorodnych symulatorów. Od założenia w 2011 roku zdołała zdobyć dużą popularność za sprawą takich tytułów, jak Car Mechanic Simulator, House Flipper czy Thief Simulator.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama