Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Harvest Moon: Light of Hope w wersji PC z datą premiery

​Studio Natsume podało dokładny termin debiutu Harvest Moon: Light of Hope w wersji PC. Kolejna odsłona popularnego cyklu pojawi się stosunkowo niedługo.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, na komputerach osobistych tytuł ukaże się w połowie następnego miesiąca - 14 listopada. Co ciekawe, produkcja ujrzy światło dzienne wcześniej niż się spodziewano.

Reklama

Gra zmierza także na PlayStation 4 i Nintendo Switch, na których zadebiutuje na początku przyszłego roku. Według pierwotnych planów wydanie PC miało pojawić się równocześnie z wersjami przygotowywanymi z myślą o konsolach.

Twórcy jednak postanowili przyspieszyć premierę na tak zwanych "blaszakach". Prezes i dyrektor generalny studia Natsume - Hiro Maekawa - w rozesłanej do mediów informacji prasowej podkreśla, że było to możliwe dzięki "ciężkiej pracy" zespołu, którym dowodzi.

Gracze wcielą się w śmiałka, który pragnąc rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu żegluje statkiem po morzu. Pech jednak chce, że okręt rozbija się u wybrzeży niewielkiego portu, który został zniszczony podczas niedawnej burzy. Kierując postacią, postarają się pomóc mieszkańcom w odbudowie miasteczka i ocaleniu pobliskiej latarni morskiej.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki nie ulegną zmianom względem wcześniejszych części. Zajmiemy się więc między innymi sadzeniem roślin, hodowlą zwierząt oraz wydobywaniem surowców, które następnie sprzedamy.

Dokonamy też napraw uszkodzonych budynków, korzystając ze zdobytych materiałów. Ponownie też ważną rolę odegrają relacje z innymi postaciami - nawiążemy przyjacielskie stosunki, a także założymy rodzinę.

Twórcy podkreślają, że chcą, by gra nawiązywała do klasycznych odsłon cyklu, wydawanych jeszcze na Super Nintendo Entertainment System. Jednocześnie wyróżni się na tle poprzednich części między innymi "solidną fabułą z jasno wytyczonymi celami".

Nadmienić należy, że za projekt odpowiadaj zespół składający się w większości z developerów, którzy nie pracowali nad poprzednimi częściami. Autorzy wcześniejszych odsłon obecnie zajmują się podobnym Story of Seasons.

Poniżej obejrzeć można najnowszy Harvest Moon: Light of Hope w wersji PC:

Dowiedz się więcej na temat: Harvest Moon: Light of Hope

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje