Harvest Moon: Light of Hope pierwszą odsłoną cyklu, która pojawi się na PC

​Wydawana dotychczas przede wszystkim na konsolach firmy Nintendo seria Harvest Moon doczeka się kolejnej odsłony o podtytule Light of Hope. Gra ukaże się jednak także na PC.

Gracze wcielą się w śmiałka, który pragnąc rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu żegluje statkiem po morzu. Pech jednak chce, że okręt rozbija się u wybrzeży niewielkiego portu, który został zniszczony podczas niedawnej burzy. Kierując postacią, postarają się pomóc mieszkańcom w odbudowie miasteczka i ocaleniu pobliskiej latarni morskiej.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki nie ulegną zmianom względem wcześniejszych części. Zajmiemy się więc między innymi sadzeniem roślin, hodowlą zwierząt oraz wydobywaniem surowców, które następnie sprzedamy.

Reklama

Dokonamy też napraw uszkodzonych budynków, korzystając ze zdobytych materiałów. Ponownie też ważną rolę odegrają relacje z innymi postaciami - nawiążemy przyjacielskie stosunki, a także założymy rodzinę.

Twórcy podkreślają, że chcą, by gra nawiązywała do klasycznych odsłon cyklu, wydawanych jeszcze na Super Nintendo Entertainment System. Jednocześnie wyróżni się na tle poprzednich części między innymi "solidną fabułą z jasno wytyczonymi celami".

Data premiery Harvest Moon: Light of Hope nie jest znana. Wiadomo jednak, że produkcja pojawi się na trzech platformach sprzętowych - PC (za pośrednictwem usługi Steam) oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Nadmienić należy, że za projekt odpowiadaj zespół składający się w większości z developerów, którzy nie pracowali nad poprzednimi częściami. Autorzy wcześniejszych odsłon obecnie zajmują się podobnym Story of Seasons.

Warto zaznaczyć, że gra powstaje z okazji dwudziestych urodzin serii, które przypadają na ten rok. W ramach obchodów planowane jest także wydanie odświeżonych wersji starszych Harvest Moon: A Wonderful Life i Harvest Moon: Save the Homeland na PS4, a także Harvest Moon 64 na Wii U.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Harvest Moon: Light of Hope

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama