Harry Potter w Minecrafcie - ambitny projekt już dostępny

​W styczniu informowaliśmy, że "biedni studenci" zrzeszeni w grupie The Floo Network od czterech lat tworzą Minecraft School of Witchcraft and Wizardry, ambitnym projekcie przeniesienia całego świata Harry’ego Pottera prosto do Minecrafta, razem z dodatkami w postaci nowych mechanik rozgrywki.

Teraz projekt - w wersji Alpha 0.4 - jest już dostępny do pobrania z serwisu Gumroad. Całość ściągnąć można za darmo, lecz zainteresowane osoby mogą także przekazać deweloperom opcjonalną donację, co na pewno pomoże w dalszych pracach i zmotywuje przedsiębiorczych deweloperów.

Wszystko zaczęło się jako prosta próba zbudowania z wirtualnych klocków najbardziej charakterystycznych budowli z magicznego uniwersum, ze szkołą Hogwart na czele. Okazało się jednak, że to był tylko początek, ponieważ ambicje twórców szybko zaczęły rosnąć.

Reklama

Dzisiaj Minecraft School of Witchcraft and Wizardry to nie tylko statyczny świat, lecz próba stworzenia w nim całej gry RPG, bazując oczywiście na Minecrafcie, bez stosowania żadnych modów. Projekt rozwijany jest już od czterech lat, a końca nie widać. Miejmy nadzieję, że starczy motywacji.

Opublikowany niedawno trailer najnowszej odsłony prezentuje się całkiem imponująco, ze spojrzeniem na mnóstwo ciekawych miejsc oraz rozwiązań. Są nawet latające świeczki oraz - co bardzo ważne - system rzucania czarów, służący nie tylko do walki, ale także rozwiązywania zagadek.

Twórcom udało się nawet przygotować wstępną wersję grania w Quidditch, a do tego przywoływanie Patronusów do walki z Dementorami i tak dalej. Jest nawet mniej szczegółowa wersja, przeznaczona dla posiadaczy słabszych komputerów. Pozostaje pobierać i dobrze się bawić.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy