Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Harry Potter: Hogwarts Mystery zapowiedziane

Zapowiedziana została kolejna gra w uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling. Tytuł ten przeznaczony ma być wyłącznie na urządzenia mobilne.

Produkcja ma nazywać się Harry Potter: Hogwarts Mystery i być "narracyjną grą RPG". Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Jam City, a wydawcą będzie Warner Bros, za pośrednictwem stworzonej przez siebie linii wydawniczej, Portkey Games, która ma koordynować powstawanie tytułów powiązanych ze światem młodego czarodzieja na konsole i mobilki.

Reklama

Akcja rozgrywać się będzie w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, a gracze przejmą kontrolę nad wykreowaną przez siebie postacią. Twórcy zapowiedzieli, iż jako uczeń będziemy mogli wziąć udział w zajęciach i aktywnościach znanych z kart słynnej powieści.

Poza zdobywaniem nowych umiejętności, nasza postać może uczęszczać na zajęcia z Obrony przed Czarną Magią, Eliksirów, a także sprawdzić swoją sprawność w rzucaniu zaklęć na spotkaniach Klubu Pojedynkowego. Na graczy czeka także wiele innych atrakcji, które poznają gdy ukaże się gra. Co więcej, pojawić się ma również większość znanych z książki nauczycieli.

Gra ma ukazać się już w przyszłym roku, ale póki co data premiery nie została jeszcze wyznaczona. Warto przypomnieć, że nie jest to jedyna powstająca produkcja w tym uniwersum. Niantic, który zasłynął stworzeniem PokemonGO, prowadzi pracę nad tytułem Harry Potter: Wizards Unite, a tytuł ten również pojawi się w 2018 roku.

JFK

Dowiedz się więcej na temat: Harry Potter: Hogwarts Mystery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje