Reklama

Halo: The Master Chief Collection - pakiet odświeżonych czterech części w drodze?

Przed weekendem Microsoft zapowiedział Halo 5: Guardians. Gra ma ukazać się dopiero jesienią 2015, ale koncern zapewnił, że "przygoda" rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Chodzi między innymi o serial telewizyjny oparty na serii, ale słowa przedstawicieli firmy sugerowały, że nie tylko. Może w tym coś być - w sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje o planach wydania wcześniejszych części cyklu na XBO.

Serwis Engadget powołując się na anonimowych informatorów twierdzi, że Microsoft planuje wydać Halo: The Master Chief Collection - szykowany z myślą o Xboksie One pakiet składający się z czterech pierwszych odsłon cyklu. Zestaw ma przypomnieć graczom o przygodach Master Chiefa, wydaje się więc mało prawdopodobne, by znalazły się w nim też dwa spin-offy, czyli Halo 3: ODST i Halo: Reach.

Reklama

Nie wiadomo, kto dokładnie miałby zająć się przeniesieniem czterech części Halo na XBO, ale niewykluczone, że to zadanie mogło zostać zlecone studiu Saber Interactive, które ma na koncie remake jedynki. Paczka ma rzekomo pojawić się jeszcze w tym roku.

To oczywiście na razie plotki, ale bardzo prawdopodobne. Bo tak naprawdę developerzy odpowiedzialni za Halo: The Master Chief Collection będą musieli najwięcej pracy włożyć tylko w drugą część cyklu. Pierwsza została już odświeżona, a trzecia i czwarta ukazały się docelowo na X360 i nie potrzebują znaczącego liftingu (zwłaszcza czwórka, która pojawiła się przecież niecałe dwa lata temu).

Tajemnicą pozostaje też fakt czy zestaw ukaże się na PC. Oczywiście szanse na to są niewielkie, ale przecież przedstawiciele Microsoftu sami przyznali niedawno, że chcą skupić się na komputerze, jako platformie do gier.

Więcej zapewne dowiemy się na E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje