Halo Infinite z datą premiery. Świetny zwiastun

​Wczorajsza konferencja Gamescom Opening Night Live przyniosła długo wyczekiwane wieści dla fanów Halo. W końcu poznaliśmy bowiem datę premiery Halo Infinite, otrzymaliśmy imponujący zwiastun oraz informacje o tym, co otrzymamy na start.

Halo Infinite to bez wątpienia największa tegoroczna premiera Microsoftu, z którą gigant z Redmond wiąże duże nadzieje. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że przed grą nie lada wyzwanie, tym bardziej że marka Halo nie jest już tak mocna jak przed laty, a na dodatek na jesieni zadebiutują dwa inne shootery z niezwykle popularnych serii, czyli Battlefield 2042 oraz Call of Duty: Vanguard. Dodatkowo w grudniu ukaże się także Dying Light 2: Stay Human, ale to już zupełnie inny klimat.

Podczas pokazu Opening Night Live na scenie pojawili się Geoff Keighley i szef działu kreatywnego Halo Infinite, Joseph Staten, ujawniając kilka nowych szczegółów dotyczących nadchodzącej strzelanki science-fiction. Najpierw zaprezentowano film wprowadzający do pierwszego sezonu multiplayera Halo Infinite, w którym zespół Spartan ratował kobietę z ruin miasta zniszczonego przez Covenantów. Następnie otrzymaliśmy potwierdzenie daty premiery, która wyciekła kilka godzin wcześniej.

Reklama

Staten ujawnił, że Halo Infinite ukaże się 8 grudnia 2021 roku. Wbrew niektórym plotkom, zarówno multiplayer, jak i kampania fabularna, ukażą się w tym samym czasie, chociaż potwierdzono, że na kampanię kooperacyjną i tryb Forge będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Tryb kooperacyjny powinien pojawić się w drugim sezonie Halo Infinite, mniej więcej trzy miesiące po premierze. Tryb Forge, który pozwala graczom Halo dostosowywać i udostępniać mapy, pojawi się dopiero w trzecim sezonie Halo Infinite, około sześciu miesięcy po premierze.

Warto przypomnieć, że Halo Infinite pierwotnie miało zadebiutować na premierę nowej generacji Xboxów, czyli w listopadzie zeszłego roku. Zdecydowano się jednak przesunąć premierę o przeszło rok, by dopracować ten tytuł, po tym jak spotkał się on z krytycznymi opiniami po pierwszych pokazach gameplayu.

Oczywiście Halo Infinite zostanie udostępnione na premierę w Game Pass, więc każdy, kto subskrybuje usługę Microsoftu, nie będzie musiał za nią dodatkowo płacić. Gra ukaże się na PC, Xbox One i Xbox Series X.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy