Reklama

Halo: Infinite - uważajcie na błąd, który niszczy zapis gry

​Gracze zgłaszają kolejny problem z Halo: Infinite. Tym razem uszkodzeniu ulegają pliki z zapisem stanu gry.

Halo: Infinite miało swoją premierę w zeszłym tygodniu. Kilka tygodni temu gracze mogli już bawić się w wersji beta trybu wieloosobowego. Gra została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków, jak i fanów serii. Najnowsza odsłona wprowadziła sporo nowych elementów do rozgrywki, zachowując przy tym ducha oryginalnego Halo. Jak większość premier ostatnich lat, tak i Halo nie ustrzegło się jednak problemów. Najnowszy jest bardzo uciążliwy, może bowiem usuwać pliki zapisu gry.

Problem występuje stosunkowo rzadko, ale gracze, którym się on przytrafił, postanowili podzielić się tym faktem. Na szczęście dość łatwo mu zapobiec. Jeśli oczywiście wie się, co należy zrobić. Albo czego nie robić w tym wypadku. Problem tkwi w tym, że Halo omyłkowo prosi graczy o zalogowanie się do konsoli Xbox, mimo że są oni już zalogowani. Może to spowodować uszkodzenie pliku zapisu gracza, zmuszając go do ponownego uruchomienia kampanii Halo Infinite.

Reklama

Prośbę o ponowne logowanie może wywołać wiele różnych kombinacji zdarzeń. Przełączanie się między platformami - Xbox-PC, podłączanie dodatkowych urządzeń do konsoli, a nawet parowanie kolejnych padów. Także Quick Resume może spowodować pojawienie się mylącego komunikatu.

Dzieje się tak, że po wykonaniu jednej z powyższych czynności gracze zostaną poproszeni w Halo Infinite o ponowne zalogowanie się. Jeśli gracze zalogują się ponownie, a następnie zaczną grać, gra zepsuje się i ostatecznie przestanie działać. Jeśli gracze spróbują ponownie załadować ten sam plik zapisu, stanie się on niedostępny. Obecnie nie ma znanego sposobu na odzyskanie uszkodzonego pliku zapisu gry Halo Infinite.

Pamiętajcie zatem - nigdy nie akceptujcie powiadomienia, w którym jesteście proszeni o zalogowanie do konsoli Xbox. Dobrą wiadomością jest to, że gracze Halo Infinite znaleźli już sposoby na odtworzenie tego błędu. Stąd prosta droga do tego, by 343 Industries przygotowało odpowiednią łatkę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje