Halo Infinite ma już ponad 20 milionów użytkowników

​Najnowsze statystyki opublikowane przez Microsoft potwierdzają, że 343 Industries zrobiło kawał dobrej roboty. Halo Infinite dalej sprawia tonę frajdy gameplayem i przyciąga do siebie mnóstwo graczy. Jest już ich ponad 20 milionów.

Halo Infinite zrobiło niemałe zamieszanie zarówno na rynku FPS-ów, jak i w świecie esportu. Gra miała oczywiście swoje problemy, jak każdy nowy multiplayer. Gameplay jest jednak dopracowany do perfekcji i nawet kiepski Battle Pass czy zdecydowanie zbyt wysokie ceny w sklepie nie były w stanie powstrzymać graczy przed grindowaniem gier rankingowych.

W pierwszy miesiąc od premiery Halo Infinite zebrało ponad 20 milionów użytkowników. Jest to rekord w historii serii. Na samym Steamie grze udało się osiągnąć rekord graczy w wysokości 270 tysięcy, czego nie zrobiło żadne inne Halo.

Reklama

Wszystkie te statystyki wymagają oczywiście odrobiny kontekstu. W osiągnięciu tak wysokich liczb pomaga Halo Infinite fakt, że tryb multiplayer na PC i Xboksie jest dostępny całkowicie za darmo. Resztę gry można z kolei sprawdzić w ramach Xbox Game Passa, który jak niedawno się dowiedzieliśmy, ma 25 milionów subskrybentów.

Kontekst nie zmienia jednak faktu, że Halo Infinite jest bardzo dużym sukcesem Microsoftu i 343 Industries. Teraz pozostaje już tylko patrzeć, jak daleko uda się zajść tej grze. 343 zapowiadało, że stworzyli produkcję na długie lata i mogą wspierać ją nawet przez następną dekadę.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Halo Infinite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy