Halo 5 nie trafi na PC

​Zestaw Halo: The Master Chief Collection cieszy się sporą popularnością na PC, oferując graczom na komputerach osobistych szansę na zagrania w kolejne odsłony popularnej strzelanki często po raz pierwszy w historii. Twórcy tonują jednak oczekiwania i potwierdzili, że nie planują dodać Halo 5.

Halo 5: Guardians ukazało się w październiku 2015 roku i pozostaje dostępne wyłącznie na Xbox One. To więc stosunkowo świeża produkcja, więc obecnie nie ma jeszcze potrzeby, by ją odświeżać, jak było w przypadku wszystkich innych części składowych pakietu Halo: The Master Chief Collection.

Na oficjalnym blogu serii poinformowano bowiem, że po Halo 4 - ta odsłona nie ma jeszcze daty premier, lecz wkrótce otrzyma demo - prace nad Kolekcją zostaną zakończone. "Przepraszamy za zrujnowanie waszych marzeń w kwestii Halo 5" - przepraszają twórcy rozczarowanych graczy.

Reklama

Halo 5 to także część, która postawiła większy nacisk na sieciową rywalizację niż na kampanię, a na Steamie społeczność zapewne szybko by się zmniejszyła do liczb utrudniających komfortową rozgrywkę. Wszystko to sprawia, że osobom zainteresowanym produkcją pozostaje Xbox One.

Tym samym można też powoli podsumować Halo: The Master Chief Collection na PC. Zaczęło się od Halo: Reach w grudniu 2019 roku. W marcu następnego roku dodano Halo: Combat Evolved Anniversary, w maju Halo 2, w lipcu Halo 3, a ostatnio - we wrześniu - kampanię Halo 3: ODST.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Halo 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy