Reklama

Halo 4 na PC? Microsoft pokazał ponoć prototyp odpowiednika GaiKai

Halo 4 na PC? Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale to możliwe - przynajmniej jeśli wierzyć najnowszym plotkom, które pojawiły się w sieci. Wynika z nich, że Microsoft pracuje nad swoim odpowiednikiem GaiKaia i pokazał go już w akcji.

Serwis The Verge powołując się na własnych informatorów twierdzi, że wczoraj Microsoft zorganizował wewnętrzne spotkanie, na którym zaprezentował prototyp usługi streamującej gry. Ta ma przesyłać strumieniowo produkcje do urządzeń z Windowsem - a więc smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone oraz PC-tów.

W trakcie pokazu wykorzystano ponoć Halo 4, które za pomocą streamingu uruchomiono na niezbyt mocnym komputerze i Nokii Lumii 520. W tym ostatnim przypadku gigantowi z Redmond udało się zmniejszyć opóźnienie do zaledwie 45 ms. Warto jednak ponownie podkreślić, że na razie usługa - według informatorów The Verge - znajduje się w fazie prototypu.

Reklama

Nie jest tajemnicą jednak, że Microsoft ma plan stworzenia własnego odpowiednika GaiKai. Niedawno wraz z chińskim operatorem telewizji cyfrowej BesTV utworzył spółkę E-Home Entertainment Development, która ma stworzyć działającą na terenie Chin usługę streamingu gier.

Fakt, że koncern pokazał na prywatnym spotkaniu Halo 4 przesyłane strumieniowo na PC i Nokię Lumię 520 może świadczyć, że firma poważnie traktuje serwis i być może chce uruchomić go też na Zachodzie. Poza tym gigant z Redmond niedawno stwierdził, że jego technologia "chmur" będąca integralną częścią Xbox Live w Xboksie One może działać na takiej samej zasadzie jak konkurujący GaiKai.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Xbox One | Halo 4 | Gaikai

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy