Reklama

Hakerzy obdarowywali graczy GTA Online dodatkową gotówką

Rockstar przygotował dla graczy Grand Theft Auto Online niespodziankę w postaci świątecznych atrakcji.

Okazuje się jednak, że prezent użytkownikom sprawili nie tylko developerzy, ale też hakerzy, którzy... podwajają ilość posiadanych pieniędzy losowo wybranym "ofiarom". Do 5 stycznia gracze Grand Theft Auto Online mogą kupić maski bałwana, renifera i świętego Mikołaja i inne świąteczne ozdóbki i odzież.

Mogą też poganiać się po śniegu, jako że spadł on na Los Santos, z kolei w aplikacji do robienia zdjęć pojawiły się okolicznościowe filtry. Miłe drobne upominki, prawda? Problem tylko w tym, że obdarować użytkowników postanowił nie tylko Rockstar.

Reklama

Na oficjalnym forum studia fani donosili ostatnio o bliżej niezidentyfikowanych hakerach, którzy podwajali ilość posiadanych pieniędzy w grze. Co więcej, sami gracze mieli na to niewielki wpływ, a wszystko zależało od nieuczciwej osoby - po dołączeniu do sesji jednej z nich, wydana gotówka wraca na konto. To nie wszystko - znaleziono ponoć też sposób na klonowanie drogich aut, które potem można sprzedać.

W odpowiedzi na te incydenty, przedstawiciele Rockstara poinformowali, że zamierzają - na podstawie automatycznego systemu namierzania, analizie podejrzanych statystyk i skarg innych fanów - wyłapać oraz zablokować nieuczciwych użytkowników, zamierzają też anulować transakcje, które zostały dokonane za pośrednictwem niezbyt legalnie zdobytych pieniędzy.

Zapewniają jednak, że gracze niezaangażowani bezpośrednio w cały proceder (np. jeśli zostali przypadkowo "obdarowani" dodatkową gotówką) nie zostaną ukarani banem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy