Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Gwint – Mahakamskie Święto Trunków i nowa umiejętność

​Karcianka ze świata Wiedźmina otrzymała swój pierwszy festiwal. Niektóre jednostki dostały też nową umiejętność.

Gwint jest to gra karciana, która została początkowo wprowadzona jako mini-gierka do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Partyjka w karty okazała się genialną odskocznią od walczenia z potworami i uganiania się za Ciri. Mini-gra cieszyła się taką popularnością, że CD Projekt RED postanowiło stworzyć karciankę Gwint jako osobny produkt, przeznaczony do gry sieciowej. Rozgrywka sieciowa różni się nieco od gwinta znanego z Dzikiego Gonu, jednak fanom oryginalnej wersji karcianki na pewno się ona spodoba.

Reklama

Mahakamskie Święto Trunków to pierwszy festiwal, który został wprowadzony do rozgrywki. Nowa zawartość oferuje sześć wyzwań, po trzy na dwóch poziomach trudności. Za ukończenie festiwalowych zadań można zgarnąć specjalne eventowe karty oraz doświadczyć nowych interakcji między bohaterami. Jeśli chcesz rozstrzygnąć wynik pijatyki między krasnoludami a wyspiarzami, wziąć udział w pojedynku Jaskra z Draigiem Bon-Dhu lub ograć trola o imieniu Trollololo, to wyciągaj talię na stół!

Oprócz nowego święta deweloperzy wprowadzili także nową umiejętność - zwinność. Czynnik ten jest znany już z mini-gierki w Wiedźminie 3, jednak tam tę zdolność posiadały tylko i wyłącznie elfy. W samodzielnej karciance Gwint zręczność dostało ponad 40 postaci z różnych królestw.

Dodatkowo CD Projekt RED popracowało nad balansem postaci. Efektem tego jest "nerf", jaki spotkał umiejętność Triss Merigold - Niszczące Gradobicie. W efekcie nie jest już tak śmiercionośne, jak było dotychczas.


Dowiedz się więcej na temat: gwint

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje