Reklama

Gwałtowny wzrost sprzedaży PlayStation 4 dzięki... Destiny

​W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o rekordach sprzedaży gry Destiny, która stała się najlepiej zarabiającym nowym IP w historii elektronicznej rozrywki.

Okazuje się, że na premierze tego tytułu skorzystało nie tylko Bungie - twórcy Halo - lecz przede wszystkim Sony, które pobiło rekord sprzedaży PlayStation 4 w ostatnim tygodniu.

Pomimo faktu, że Destiny nie jest tytułem ekskluzywnym, to jednak większość graczy wybiera wersję na PlayStation 4. Tylko w Stanach Zjednoczonych Destiny okazało się najlepiej sprzedającym tytułem na nową konsolę, zaś w poprzednim tygodniu sprzedano najwięcej urządzeń od tygodnia przed świętami w 2013 roku.

Z kolei w Wielkiej Brytanii tylko w poprzednim tygodniu sprzedano o 300% więcej PS4 z grą Destiny. Łącznie daje to ponad 473 tysiące sprzedanych urządzeń w tym okresie!

Reklama

Niemały wpływ na taki rozwój wydarzeń miała ostra kampania reklamowa Sony, które sprzedawało białe wersje PS4 z Destiny w komplecie. Jak sądzicie, czy faktycznie gra zasłużyła sobie na status kultowej w tak krótkim okresie po premierze?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama