Guerrilla Games pracuje nad kontynuacją hitowego Horizon Zero Dawn

​Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia sugerujące, że studio mogło rozpocząć prace nad wyczekiwaną przez fanów “dwójką", ale dzisiejsze są chyba najbardziej dosłowne.

Horizon Zero Dawn zadebiutowało w lutym 2017 roku i z miejsca skradło serca recenzentów i graczy, stając się murowanym kandydatem do tytuły gry roku, choć tytuł w ramach ekskluzywności pojawił się jedynie na PlayStation 4 (a i tak sprzedał się w nakładzie 10 mln egzemplarzy). Gra została doceniona nie tylko za przepiękną oprawę graficzną i mechanikę walki, ale i ciekawą warstwę fabularną oraz zupełnie nowe uniwersum, w którym cywilizacja upadła, ludzie cofnęli się w rozwoju o setki lat, a świat opanowały mechaniczne potwory.

Reklama

Nic więc dziwnego, że fani gry wyczekują jej kontynuacji i z zainteresowaniem przyglądają się wszystkim doniesieniom, które mogą sugerować, że coś jest na rzeczy. A dzisiejsze zupełnie wprost mówi o tym, że gra powstaje, a Guerrilla Games szuka osób do powiększenia swojej załogi. Jak donosi bowiem seriws Gamesradar, na stronie studia pojawiło się bowiem ogłoszenie o pracę (w ten sposób dowiadujemy się o powstawaniu wielu nowych gier, a specjalistą w ogłoszeniach zdradzających tajemnice jest chyba Blizzard z serią Diablo) na stanowisko Technical Vegetation Artist.

W opisie ogłoszenia możemy zaś przeczytać, że chodzi dokładnie o osobę do prac nad kolejnymi tytułami w uniwersum Horizon Zero Dawn: - W Guerrilla mamy cztery zespoły oddane tworzeniu zapierających dech w piersiach środowisk Horizon. Jeden zespół skupia się na kreowaniu bujnej i zachwycającej roślinności.

To właśnie o rekrutacji do tego zespołu mówimy, choć studio szuka też osób na inne stanowiska, również te wysokie, ale w żadnym z opisów nie pada już nazwa Horizon - niestety nie daje nam to więc choćby przybliżonego poglądu na to, kiedy gra mogłaby zadebiutować. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na kolejne wieści albo oficjalne ujawnienie gry.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Zero Dawn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy