GTA VI w 2024? Tak sugeruje raport finansowy

​Podczas gdy cały gamingowy świat czeka, a Rockstar milczy, kolejna poszlaka może wskazywać, że GTA 6 pojawi się na rynku w 2024 roku.

Grand Theft Auto V nadal radzi sobie zbyt dobrze, żeby Rockstar i Take-Two musieli martwić się o dopływ gotówki. Przypomnijmy, że GTA V jest na szczytach bestsellerów na Steam. Gracze dalej jednak wierzą, że Grand Theft Auto VI jest w produkcji i niebawem usłyszymy o niej coś więcej. Jedno jest pewne - przed nami premiera ulepszonej wersji "piątki". Niedawno pojawił się jednak promyk nadziei - raport finansowy Take-Two.

Według VGC, które cytuje artykuł opublikowany niedawno na Axios, jest szansa, że Grand Theft Auto VI pojawi się w ciągu najbliższych kilku lat, a dokładniej w marcu 2024 roku. Sposób, w jaki autor tekstu doszedł do takiego wniosku, sprowadza się do analizy najnowszego raportu finansowego Take-Two, który może sugerować przywołaną datę. Analitycy interpretują te informacje, mówiąc, że firma spodziewa się 14% wzrostu rocznego tempa wzrostu w 2024 r. To może znaczyć, że właśnie wtedy wydana zostanie świetnie sprzedająca się gra.

Reklama

Take-Two planuje wydać coś dużego w 2024?

Jeden z analityków powiedział, że wzrost ten można tłumaczyć tym, że Rockstar planuje wydać w tym czasie coś naprawdę dużego. To sankcjonowało by taką pewność odnośnie do zakładanego (całkiem dużego) wzrostu. Trzeba jednak pamiętać, że Take-Two nabyło Zyngę i prawdopodobnie planuje ofensywę na urządzenia mobilne. Czy jednak można pokładać aż tak dużą wiarę w gry na smartfony? Pod warunkiem, że będzie w nich mnóstwo mikrotransakcji.

Na tym etapie są to tylko spekulacje, mające źródło w dużych oczekiwaniach i nadziejach graczy. Rockstar nigdzie nie musi się śpieszyć, a przedwczesne zarzynanie kury znoszącej złote jaja byłoby sporym błędem. Biorąc pod uwagę sprzedaż Grand Theft Auto V, można śmiało zaryzykować tezę, że oficjalne ogłoszenie GTA VI nastąpi w przededniu jej premiery.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy