Reklama

GTA V na PS5 będzie działać w 4K i 60 FPS

​To już potwierdzone - next-genowa wersja Grand Theft Auto V będzie działać w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

Taką informację opublikował blog niemieckiego oddziału PlayStation. Co prawda można się było spodziewać, że gra w next-genowej wersji zaoferuje rozdzielczość 4K i 60 FPS, ale Rockstar nie potwierdził tego oficjalnie. Z kolei jeden z użytkowników Reddita znalazł ostatnio wzmiankę pochodzącą z 20 lipca: "Czy przeżywałeś już epicką przygodę na PS3? A później na PS4? Nie masz jeszcze dość Los Santos? Pewnie, że nie, i dlatego GTA V w ulepszonej wersji na PS5 powinno trafić na twoją listę życzeń. Jeszcze nigdy nie widziałeś tej metropolii w tak pięknym wydaniu, gdzie niebo zachwyca blaskiem dzięki podniesieniu rozdzielczości do 4K. Spraw, by na ulicach miasta zrobiło się naprawdę niebezpiecznie dzięki 60 klatkom na sekundę."

Reklama

Co prawda nie jest to informacja podana przez Rockstar (producenta) ani Take-Two (wydawcę), ale blog niemieckiego oddziału PlayStation wydaje się jak najbardziej wiarygodnym źródłem. Wcześniej twórcy informowali jedynie, że next-genowa wersja Grand Theft Auto V zaoferuje "szereg technicznych poprawek, graficznych ulepszeń oraz lepszą wydajność".

Oczywiście podobnych zmian mogą oczekiwać posiadacze Xboksów Series X. Nie wiadomo, czy wszystkie z nich zobaczą u siebie właściciele Xboksów Series S. Można się spodziewać, że słabsza wersja konsoli Microsoftu będzie działać w 60 klatkach na sekundę, ale w niższej rozdzielczości niż 4K.

Grand Theft Auto V w wydaniu na next-geny ma ujrzeć światło dzienne już 11 listopada. Co ciekawe, do tej pory Rockstar opublikował do tej pory jedynie krótki zwiastun, będący jednocześnie zapowiedzią nowej wersji gry na PlayStation 5. Jednak do tej pory nie doczekaliśmy się obszerniejszej prezentacji zmian, które twórcy wprowadzają do piątej części kultowej serii.

Nie wiadomo też, czy Rockstar ogranicza się do ulepszenia oprawy graficznej oraz strony technicznej i wydajności Grand Theft Auto V, czy posiadacze konsol nowej generacji mogą też liczyć na jakąkolwiek nową zawartość. Przypomnijmy, że wersja stworzona z myślą o PlayStation 4 i Xboksach One zawierała 150 nowych piosenek, przemodelowane wnętrza samochodów czy niespotykane wcześniej zwierzęta morskie i lądowe. GTA V oryginalnie trafiło 17 września 2013 roku na PlayStation 3 oraz Xboksy 360.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy