Reklama

GTA V na konsole nowej generacji może być opóźnione

​Ostatnie plotki sugerują, że wersja Grand Theft Auto V na PS5 i Xbox Series X/S może zostać opóźniona i pojawić się dopiero w dalszej części roku. Pierwotnie premiera planowana była na marzec 2022.

Grand Theft Auto V pozostaje jedną z najpopularniejszych gier na świecie, w dużej mierze ze względu na ciągły sukces wieloosobowej rozgrywki Grand Theft Auto Online. Potwierdzają to nawet listy bestsellerów Steam, na których GTA zajmuje topowe miejsce. Rockstar idąc za ciosem, chce po raz kolejny odświeżyć swoją - kultową już - grę. Next-genowa wersja GTA miała trafić do graczy w marcu tego roku. Ostatni przeciek sugeruje jednak, że tytuł będzie opóźniony.

Informacja pochodzi od brazylijskiego informatora o nicku Matheusbr, który podzielił się tym, czego dowiedział się na Twitterze. Według Matheusbra, prace nad Grand Theft Auto V: Expanded and Enhanced na PS5 i Xbox Series X/S borykały się z pewnymi problemami. W rezultacie powinniśmy spodziewać się, że zapowiadane porty pojawią się dopiero w kwietniu lub w maju.

Reklama

Grand Theft Auto V: Expanded and Enhanced dopiero w kwietniu lub w maju

Doniesienia Matheusbra nie zostały jednak w żaden sposób potwierdzone ani zweryfikowane. Autor nie podał swojego źródła, a plotek na temat GTA krąży po sieci już zbyt dużo. Pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie Rockstara. W świetle ostatnich remasterów i afery z tym związanej nie byłby to znowu tak niespodziewany ruch. Studio tym razem nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek techniczną wtopę, gdyż nawet najmniejsze potknięcie będzie głośno wypunktowane.

Rockstar ma też sporo czasu i nigdzie nie musi się śpieszyć. Obecna edycja gry radzi sobie tak dobrze, że wypuszczenie next-genowej wersji nie stanowi o być albo nie być tytułu. Wręcz przeciwnie - jeśli Enchanced Edition okazałoby się technicznych potworkiem, a Rockstar usunąłby możliwość kupowania podstawowej wersji gry - korporacja mocno odczułaby to na swojej kieszeni. Nie mówiąc już o wizerunku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy