GTA V: Gra uruchomiona w rozdzielczości 16K zapiera dech w piersiach

​Rozdzielczość 16K jeszcze nie jest popularna w naszym kraju. Większość gier wideo uznaje tę najwyższą "rozdziałkę" w postaci 4K, a coraz mocniej na rynek wchodzi obsługa 8K. Modderzy jednej z grup postanowili przerobić "GTA V" na rozdzielczość aż 16K. Sami zobaczcie efekty tego eksperymentu.

Nowe karty od Nvidii mogą stać się rewolucją

W połowie października na rynku pojawiły się karty graficzne od Nvidii z serii 40, a najważniejszym produktem była karta RTX 4090. Jest to najmocniejszy dostępny na rynku tego typu komponent. Jej wydajność zezwala na uruchomienie gier wideo w niewyobrażalnych dotąd rozdzielczościach. Przykładem tego jest 16K (7680 x 4320). To rodzaj rozdzielczości, który nie jest jeszcze powszechny.

Obecnie najpopularniejszą i najwyższą rozdzielczością jest jak na razie 4K, a całkiem dynamicznie popularyzuje się 8K. Modderzy z grupy Digital Dreams postanowili przerobić "GTA V" za pomocą moda o nazwie NaturalVision Evoled. Dzięki temu produkcja od Rockstar Games mogła zostać uruchomiona właśnie w 16K. Sami zobaczcie, jak wygląda najnowsze "Grand Theft Auto" poddane modyfikacji rozdzielczości.

Reklama

"GTA V" w 16K wygląda obłędnie

Do uruchomienia tej rozdzielczości autorzy filmu użyli sprzętu z kartą graficzną 4090. Trzeba przyznać, że radzi sobie ona zaskakująco dobrze, jak na tak dużą "rozdziałkę". Na filmie widać, że nie ma większych problemów z rozgrywką. W Słońcu i korzystnych warunkach atmosferycznych liczba klatek na sekundę waha się pomiędzy 35 a 50. To całkiem sporo, choć przy nieco słabszej aurze liczba FPS-ów maleje. Podbicie rozdzielczości ma oczywiście ogromny wpływ na polepszenie jakości grafiki.

Wszystkie detale wyglądają wręcz obłędnie. Miasto, po którym porusza się bohater jest "wyostrzone" do granic możliwości. Niewątpliwie technologia 16K to coś, co na nas będzie czekało w ciągu najbliższych kilku lat. Jednak oprócz karty graficznej z najwyższej półki, należy się uzbroić w świetny procesor, szybkie kości RAM oraz oczywiście monitor 16K.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto V

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama