GTA V dostępne na telefonie za sprawą Xbox Game Pass

​Jeśli kiedykolwiek marzyło się Wam ogrywanie GTA V na telefonie, to już niedługo będziecie mogli spełnić to marzenie, a to za sprawą subskrypcji Game Pass Ultimate i powrocie hitu Rockstar do usługi Microsoftu, która pozwala teraz na streaming gier na urządzeniach z Androidem.

Trudno przebić Skyrim, jeśli chodzi o liczbę platform, na jakie trafił ten tytuł, ale GTA V nie odstaje tak mocno od gry Bethesdy. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w tym roku pojawi się port GTA V na PS5 i XSX i chociaż nie trafi na Nintendo Switch, to w tym tygodniu pojawi się na urządzeniach z Androidem za pośrednictwem Xbox Game Pass Ultimate.

Warto dodać, że Grand Theft Auto V tak naprawdę powraca do Xbox Game Pass. Microsoft początkowo dodał GTA V do Game Pass w styczniu 2020 r., ale kilka miesięcy później usunął go, aby w jego miejsce udostępnić Red Dead Redemption 2. We wtorek Microsoft ogłosił, że gra ponownie będzie dostępna dla abonentów Game Pass i to już od czwartku, 8 kwietnia.

Reklama

W międzyczasie gigant z Redmond dodał do abonamentu obsługę chmury, więc tym razem subskrybenci Game Pass Ultimate mogą kontynuować grę na swoim urządzeniu z Androidem w miejscu, w którym przerwali na konsoli, o ile nie mają nic przeciwko rozgrywce na mniejszym ekranie. GTA Online także wspiera granie w chmurze. Niestety, wydanie GTA V Game Pass nie zawiera wersji na PC. Jednak Zombie Army 4 pojawi się po raz pierwszy w Game Pass również w czwartek i obejmuje obsługę komputerów PC i chmury.

Microsoft nie wspomniał, czy którakolwiek z gier będzie miała sterowanie dotykowe podczas grania na urządzeniach mobilnych. Obsługa dotykowa jest stosunkowo nowszą funkcją xCloud i musi zostać wdrożona przez deweloperów. Pierwszą grą, która otrzymała takowe wsparcie, było Minecraft Dungeons. Od tego czasu sterowanie dotykowe zostało dodane do wielu innych gier, w tym Sea of Thieves, Gears 5, Hellblade: Senua's Sacrifice i około 50 innych tytułów.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy