Reklama

GTA: The Trilogy - wersja na PS4 bez darmowego upgrade'u do wersji PS5

​Gracze przestrzegają przed zakupem pudełkowej wersji Grand Theft Auto: The Trilogy w wersji na PlayStation 4. Okazuje się, że nie zawiera ona darmowego upgrade'u do wersji na PlayStation 5.

Gdy kupujemy GTA: The Trilogy z myślą o grze na PS4, w danej chwili nie interesuje nas zbytnio, czy zawiera ona darmowe ulepszenie do wersji next-genowej. Jednak: a) kiedyś w końcu kupimy PS5 i wówczas może nam się zamarzyć zabawa z ładniejszą i płynniejszą grafiką; b) możemy kupić edycję na PS4 z nadzieją, że bez problemu uaktualnimy ją po włożeniu płyty do napędu PS5. Nic z tych rzeczy.

Ben Turpin ostrzegł na Twitterze, iż GTA: The Trilogy na PS4 z niewiadomego powodu nie zawiera bezpłatnego upgrade'u do wersji na PS5. "Każdy może kupić pudełkową wersję GTA Trilogy w większości sklepów, ale uważajcie na pułapkę. Nie można ulepszyć gry do wersji na PS5, jeśli zdecydujecie się na wydanie pudełkowe" - napisał. "Gorąco namawiam do wstrzymania się z zakupem do czasu, gdy gra zostanie ulepszona za sprawą większej liczby łatek."

Reklama

Rockstar, o co chodzi?

Sprawa jest o tyle dziwna, że jeśli zdecydujemy się na cyfrową wersję Grand Theft Auto: The Trilogy, ulepszymy ją bezpłatnie do wydania next-genowego. A jeszcze dziwniejsza dlatego, że Rockstar nie zdecydował się na wydanie trylogii w pudełkach stricte na PlayStation 5. Jeśli gracie na konsoli od Sony i chcecie mieć pudełko na półce, a jednocześnie możliwość zabawy w next-genową edycję... cóż, macie dylemat.

Warto wspomnieć, że Grand Theft Auto: The Trilogy doczekało się pudełkowego wydania na Xboksy One, które zawiera bezpłatną aktualizację do wersji na Xboksy Series X|S (w ramach programu Smart Delivery). Co prawda obie edycje nie różnią się drastycznie, ale rozdzielczość 4K czy 60 klatek na sekundę to coś, co niektórzy gracze uznają już za standard.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje