GTA: Świetna modyfikacja słynnej gry związana z polskim klubem

Pseudokibice przed laty były jednym z dużych problemów pod względem bezpieczeństwa na polskich ulicach. Mecze pomiędzy drużynami z miast zwaśnionych pseudokibiców często były powodem do rozgrywania regularnych bitew na ulicach. Jeden z tiktokerów pokazał przykładową sytuację bitwy pomiędzy kibolami, a Policją. Cała akcja rozegrała się na... serwerach "GTA V".

Bójki pseudokibiców były plagą w Polsce

Bójki pseudokibiców, czy inaczej mówiąc wandali dewastujących stadiony i miasta Polski, były problemem na przełomie wieków. Szczególnie w latach 90-tych waśnie kibiców klubów piłkarskich miały swój upust w bójkach na bardzo dużą skalę. Polska policja miała ogromny kłopot z tego typu procederem.

Na wielu meczach piłkarskich dochodziło do takich czynów, a zamieszki potem bardzo często przenosiły się na miasto. Kibole nie przejmowali się niczym i dewastowali zaparkowane auta, witryny sklepowe i wyrywali kostkę burkową, by następnie nią rzucać w oponentów.

Reklama

Jednym z powodów takich patologicznych sytuacji był brak odpowiednich zabezpieczeń na stadionach i miastach. W głównej mierze chodzi o monitoring, który na początku XXI wieku dopiero wchodził do naszego kraju w bardziej powszechnej formie.

Podniosły się także znacznie kary finansowe, co odstraszyło od bójek. Największe waśnie były pomiędzy kibicami z Krakowa, Poznania, Gdyni, Gdańska, Łodzi czy też Warszawy. Ostatnio na TikToku pojawił się materiał z gry "GTA V" związany właśnie ze stolicą Polski i problemem pseudokibiców w naszym kraju.

Gracz wykorzystał jeden z modów, który...odwzorowywał w produkcji Rockstara polskie, a konkretnie warszawskie realia. Widzimy między innymi podziemia metra, czy... pseudokibiców Legii Warszawa. Toczą oni wielką bitwę, niczym w latach 90-tych ubiegłego wieku.

Mody do "GTA" odmieniają grę

Tak zwane mody są bardzo częstym sposobem na zmianę wyglądu i treści gier wideo. Zazwyczaj wypuszczane są one przez fanów danego tytułu, którzy wprowadzają zupełnie nowe, odświeżające grę treści. W przypadku serii "Grand Theft Auto" najczęściej chodzi o doskonalenie realizmu uniwersum. To znaczy wprowadzane są prawdziwe modele aut, witryny rzeczywiście istniejących sklepów czy też różne przebrania głównego bohatera.

Bywają także mniej realistyczne, jak na przykład implementacja trybu zombie, dzięki czemu można żyjących ludzi na ulicach zamieniać na tych wskrzeszonych właśnie z grobów. Na TikToku pojawił się niedawno jeden z tych bardziej realistycznych modów. Otóż pozwalał on głównemu bohaterowi stać się funkcjonariuszem Polskiej Policji. Widzimy na początku jak gracz jedzie polskim busem policyjnym pomalowanym w oryginalne barwy tychże służb.

Następnie bohater ubrany w mundur Oddziału Prewencji pojawia się w podziemiach metra. Tam spotyka wielu innych członków serwera, którzy mają na sobie barwy Legii Warszawa. Są oni ewidentnie bojowo nastawieni wobec funkcjonariuszy Policji. W kolejnych fragmentach widzimy, jak w samym środku podziemia metra rozgrywa się regularna bitwa wirtualna pomiędzy Policją, a pseudokibicami Legii.

Wszystko wygląda bardzo realistycznie, szczególnie, że w końcowych fragmentach widzimy ratowników medycznych ubranych w polski strój tej właśnie profesji. Jest to bardzo ciekawa modyfikacja, która w pewnym sensie może przenieść nas do czasów, które w znacznym stopniu dawno już minęły, a bójki pseudokibiców zazwyczaj odbywają się z dala od centrów dużych polskich miast.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 5 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy