GTA Online przepełnione cheaterami po udostępnieniu gry w Epic Games Store

​GTA V jest dostępne za darmo na Epic Games Store i rozdawnictwo popularnego sklepu sprzyja pojawianiu się większych niż zazwyczaj cheaterów, którzy uprzykrzają zabawę normalnym graczom GTA Online.

Grand Theft Auto V jest dostępne do 21 maja za darmo na Epic Games Store. To pozwala zwiększyć deweloperom zainteresowanie grą, która obecnie cieszy się jeszcze większą popularnością niż jakiś czas temu. Niestety tryb sieciowy od zawsze nawiedzali cheaterzy z kolei rozdawnictwo sprawia, że tego rodzaju użytkowników tylko przybyło.

Potwierdzają to najnowsze informacje, według których oszuści nie boją się bana, ponieważ bez problemu mogą założyć nowe konto oraz bez żadnej opłaty dopisać do niego GTA V.

Na Reddicie pojawiło się wiele skarg, według których nieuczciwi gracze przeszkadzają innym w zabawie np. generując ogromne ilości samolotów lub zamykając ofiary w klatkach, co niekiedy doprowadza do całkowitej awarii rozgrywki.

Reklama

Pewna osoba przyznała, że spotyka w każdej rozgrywce minimum 1-2 modderów i zastanawia się, czy produkcja Rockstara wróci kiedyś do normalności. Jeszcze ktoś inny wrzucił na wspomniane forum zdjęcie, przedstawiające ogromnego mecha, złożonego z różnych elementów, atakującego niewinnych uczestników gry. Co ciekawe czasami modderzy są w stanie nękać użytkowników nawet w sytuacji, gdy ci przejdą do trybu single player.

Nic więc dziwnego, że niektórzy nie są zadowoleni z plagi tego rodzaju graczy i oskarżają deweloperów, że ci nie radzą sobie z ich poskromieniem. Finalnie trzeba poczekać na zakończenie darmowego rozdawnictwa Grand Theft Auto V, które nadejdzie w najbliższy czwartek, wówczas ilość modderów powinna spaść do dawnego poziomu. Jednocześnie trzeba mieć nadzieję, że Rockstar wreszcie odpowiedni się z nimi rozprawi, a tytuł będzie nas bawił do premiery wyczekiwanego przez fanów serii GTA VI.

Grand Theft Auto V na dobre ugruntowało sobie pozycję w branży gier i nieprędko ktoś zdoła pobić wyniki osiągnięte przez strzelankę Rockstara. Według danych GTA V rozeszło się w liczbie przeszło 120 milionów kopii, co oznacza wzrost względem maja 2019 roku, kiedy liczba ta oscylowała na poziomie 110 milionów kopii.

Z racji rozdawnictwa ze strony Epic sprzedaż gry zapewne zmaleje przynajmniej przez pewien czas, ale nie ulega wątpliwości, że tą decyzją wydawca ma szansę zyskać nowe grono odbiorców, którzy wcześniej nie koniecznie byli przekonani do strzelanki Rockstara, a teraz postanowili dać jej szansę.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy