GTA 6: Grafika i efekty specjalne na poziomie, jakim jeszcze świat gier nie widział?

​GTA 6 jest chyba aktualnie najbardziej wyczekiwaną grą wideo. Masa niekończących się spekulacji i rzekomych przecieków co chwile zalewają sieć. Te najnowsze mówią o tym, że nowa produkcja z serii Grand Theft Auto może otrzymać tyle efektów i widowiskowości, jak jeszcze żadne wcześniej dzieło.

W przyszłym roku zremasterowaną wersję otrzymać ma ośmioletnie już GTA V. Warto dodać, że to nadal jedna z gorętszych pozycji na rynku (w czołówce na platformach Epic Games i Steam oraz najchętniej oglądana na Twitch.tv). Niecierpliwi jednak już od kilku lat oczekują wydania kolejnej części z cyklu GTA.

O Grand Theft Auto 6 mówi się bardzo wiele, chociaż tak naprawdę nie znamy jeszcze pełnego tytułu i daty premiery. Jeszcze nie tak dawno, plotki sugerowały, że produkcja ta pojawi się nie wcześniej niż w 2021 roku, a już teraz coraz częściej można wyczytać, że na premierę poczekamy jeszcze co najmniej trzy lata.

Reklama

Patrząc na fakt, że Rockstar uraczy swoich fanów wydaniem wersji GTA: The Thrilogy i odświeżonego GTA V - to ta druga teoria ma chyba większe szanse na pokrycie z rzeczywistością.

GTA 6 może być rewolucją i przełomem dla całej branży gier

Kilka dni temu na oficjalnej stronie producenta Rockstar Games,  pojawiło się nietypowe ogłoszenie o pracę. Napisano w nim, że poszukiwany jest Artysta VFX. Sporo przesłanek wskazuje na to, że miałaby być to praca nad mocno wyczekiwanym GTA 6.

Nie ma tutaj co prawda wzmianki o tym, że oferta dotyczy pracy nad grą GTA 6, ale to co jest w niej zawarte, nawet w ogólnym stopniu odpowiada różnym przeciekom, której pojawiały się w przeszłości jak np. kataklizmy i katastrofy. Prawda jest też taka, że Rockstar może pracować nad jeszcze innym projektem, o którym póki co nie mówi się publicznie.

Jeśli natomiast spekulacje i pogłoski znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, to GTA 6 może na dobre zrewolucjonizować branżę gier poprzez swoją grafikę, efekty specjalne i poczucie realizmu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy