GTA 5 wiecznie żywe, nadciąga na PS5 i Xbox Series X

​Kiedyś studio Rockstar produkowało gry, teraz zajmuje się wydawaniem Grand Theft Auto 5 na kolejne platformy. Prawie jak Skyrim. Podczas wczorajszego pokazu PlayStation ogłoszono, że produkcja zmierza na PS5 oraz - jak dodano już później - także na Xbox Series X od Microsoftu.

Premiera dopiero w drugiej połowie 2021 roku. W oficjalnej zapowiedzi mowa o "technicznych usprawnieniach, wizualnych poprawkach i lepszej płynności działania" by "w pełni wykorzystać najnowsze urządzenia, aby gra była jeszcze ładniejsza i bardziej responsywna niż kiedykolwiek".

Nie może oczywiście zabraknąć Grand Theft Auto Online, który to tryb pozostaje kurą znoszącą złote jaja dla Rockstara. Twórcy zapewnili, że szykują już nowe aktualizacje, które pojawią się wyłącznie na konsolach nowej generacji (oraz na PC). Nie pochwalono się jednak, cóż to za treści są szykowane.

Reklama

Co ciekawe, GTA Online będzie także dostępne samodzielnie, jako pełnoprawna produkcja pozbawiona kampanii fabularnej. Idąc dalej, taka odsłona oferowana będzie za darmo dla wszystkich posiadaczy PlayStation 5 w drugiej połowie 2021 roku, przez okres pierwszych trzech miesięcy.

To nie wszystko. Abonenci PlayStation Plus na PlayStation 4 każdego miesiąca otrzymają także milion wirtualnych dolarów w Grand Theft Auto Online, o ile zalogują się do trybu sieciowego. Oferta obowiązuje aż do premiery PS5 i zapewni gładki start w odsłonie na sprzęt nadchodzącej generacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama