Reklama

GTA 5 otrzymało modyfikację wprowadzającą do gry Chicago

​Grand Theft Auto 5 wzbogaciło się o nowego moda, wprowadzającego do świata gry miasto Chicago. Modyfikacja nie jest jednak bezpłatna i aby otrzymać do niej dostęp, trzeba wesprzeć twórców na Patreon.

Grand Theft Auto 5 mimo, że trafiło do sprzedaży wiele lat temu jeszcze na poprzednią generację konsol, to jest cały czas popularne za sprawą GTA Online. Grę rozwijają nie tylko deweloperzy, ale również fani serii. Idealnym tego przykładem jest modyfikacja do GTA 5, za którą odpowiada grupa modderów, dowodzona przez Filipa Voglešema.

GTA 5 Chicago wprowadza tytułowe miasto do świata piątki jednocześnie z udostępnionego materiału widać, że projektanci przyłożyli sporą wagę do odwzorowania detali z realnej wersji metropolii. Nie brakuje tutaj m.in. Magnificent Mile, dystryktu Chicago Loop czy rzeki.

Reklama

Chociaż nie znamy dokładnego sposobu działania autorów to wiemy, że w pewnym stopniu do pomocy wykorzystują oni materiały z Google Maps. Modyfikacja nie jest darmowa i trafi jedynie do osób, które wesprą projekt na stronie Patreon.

Miesięczny koszt kosztuje 10-15 dolarów zależnie od wybranej opcji wsparcia. Warto wspomnieć, że w tym roku sprzedaż Grand Theft Auto 5 przekroczyła poziom 130 milionów egzemplarzy.

Nic więc dziwnego, że Rockstar ani myśli zapowiadać kolejną odsłonę marki, wypuszczając kolejną wersję GTA 5 tym razem na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Ciekawe, ile jeszcze przyjdzie nam poczekać na GTA 6? Wielu graczy już teraz domaga się od studia, chociaż najmniejszej wzmianki o szóstce.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje